12/09/2022 להורי השמינית - מכתב לפתיחת שנה

בס"ד אלול תשפ"ב

לכבוד הורי כיתות י"ב- מחזור ל"ח

שלום רב

מכתב לפתיחת השנה

פתחנו את השנה ברגשות מעורבים: מחד בשמחה גדולה לפגוש את הבנים ובהתרגשות לקראת שנה חדשה ומשמעותית, ומאידך בכאב על חסרונו של הבטמו ששלח יד בנפשו כשבוע לפני תחילת הלימודים. שוחחנו עם התלמידים על חומרת המעשה ועל הרגשות שחווינו ובנוסף דברנו על סכנת הפגיעה ברשת שכנראה היתה הרקע להתאבדות. דברנו על חשיבות השיתוף כאשר חשים מצוקה ועל תשומת הלב שלנו למצוקות של הסובבים אותנו.

כמו כן אנו מתמקדים השנה בחיזוק השילוב בין עולים לותיקים ורוב תלמידי כיתת העולים השתלבו בחדרים עם בני הכיתות האחרות. בהמשך נציע גם למידה משותפת וכמובן פעילויות חברתיות שיחזקו את הקשר.

הציפיה מהשכבה היא שבנוסף ללמידה הרגילה, היא תוביל את הישיבה מבחינה חברתית ותורנית דבר הבא לידי ביטוי בארגון הפעילויות החברתיות, בהובלת האוירה בשבתות ובלימוד עם בני החמישית בסדר ערב. ביום חמישי הוביל המחזור טיול גיבוש עם החמישית-היה מגבש ומאתגר. היום התחלנו חברותות עם החמישית ובהמשך השבוע נארגן פעילות פתיחה ישיבתית.                                                                            

למידה

השנה נלמד מסכת סוכה-השכבה מחולקת ל5 קבוצות לימוד בגמרא וכל תלמיד בוחר את הקבוצה בה לבו חפץ.

כמו כן נעסוק בהכנה לחיי משפחה הן בלמידה כיתתית המסתיימת בבחינת בגרות (בית חינוך ומשפחה), והן בשיעור שכבתי המועבר שנים רבות בישיבה על ידי הרב עמוס בדש-השיעור הינו רשות וכדאי להמליץ לבנים לבא אליו.

בנוסף למגמות הקיימות נציע לתלמידים 3 מגמות הנלמדות בערב ומעשירות את התלמידים בלמידה וביחידות בגרות נוספות. המגמות הן: מחשבת ישראל היסטוריה וספרות ואנו ממליצים מאד לחבר'ה שמסוגלים להשתתף בלימוד זה.

התכנית היא שלחלק מהבגרויות יגשו התלמידים כבר בחורף כך שבמחצית הראשונה נתמקד בעיקר בלמידה, ובמחצית השנייה של השנה נעסוק בהתנדבויות והעשרה במקביל להמשך הלמידה.

פנימיה

בנוסף לדקלה אם הבית שמלווה אותנו מכתה ט, ויהונתן דנינו מדריך כיתת העולים, הצטרפו אלינו השנה שני מדריכים: רועי ארקש –מדריך ותיק בישיבה ואביחי גלעדי שהדריך בישל"צ, וביחד הצוות מוביל את הפעילות בפנימיה ואחראי על התנהלותה התקינה.

הקימה לתפילת שחרית היא הבסיס בסדר יומו של יהודי ואיננו מתכוונים לוותר  על כך. במידה ותלמיד לא יקום לתפילות, בשלב ראשון נסתפק בשיחה ואם ימשיך לא לקום, הוא ישלח לביתו ויחזור רק לאחר התחייבות לשנות את התנהלותו.

בקשת עזרה-מכוניות

לשמחתנו הרבה תלמידים קיבלו רשיון נהיגה על רכב, אולם אנו אוסרים לנהוג ברכב בזמן השהות הישיבה. איננו יכולים לנהל פנימיה בצורה מתוקנת ואחראית כאשר בכל רגע נתון תלמידים יכולים לקחת רכב מההורים ולטייל ברכבי הגולן במשך שעות היום והלילה. אנחנו לא רוצים ויכולים לעקוב אחרי התלמידים ועל כן אנו מבקשים ממכם להיות שותפים עימנו ולא להרשות לבנכם לנהוג ולקחת את חבריו בזמן הישיבה!

מוזמנים תמיד להתקשר אלינו, לשתף ולשוחח במטרה לקדם את בנכם

מאחל לכולכם שנה טובה ומשמעותית

שנה של שמחה והתפתחות אישית ולאומית

הרב יאיר פרקש בשם צוות המחזור

נשמח להיפגש בשלישי הבא לערב הורים-פרטים נשלחו במייל.

טלפונים מדריכים: רועי ארקש: 054-202-6357        

                         אביחי גלעדי 050-177-0888

 

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

accessibility