10/03/2021 מחזור ל"ט-סיכום חודש אדר

להורי מחזור ל"ט

 שלום וברכה

 ב"ה זכינו לסיים שבוע למידה מקוצר אך משמעותי מאוד. שבוע זה חתם רצף של ארבעה שבועות רצופים בהם נפגשנו עם התלמידים בישיבה למפגש של פנים אל פנים.

ביחס לתקופה  זה נשמע כמעט דמיוני לחשוב ששהינו ביחד תקופה ממושכת כל כך, אך המציאות עולה על כל דמיון ואנו נפרדים לשבוע נוסף של למידה מרחוק עם אופק קרוב למפגש מחודש אמיתי בתחילת השבוע הבא.

בכל פעם שאנחנו נפגשים מקרוב אנחנו זוכים ב"ה להעצמת הקשר בין התלמידים לביננו ובינם לבין עצמם, קשר שבשנים כתיקונם מתהווה בשוטף בשגרת החיים המשותפים ובעשייה הקבועה והשגרתית.            

שני מוקדים מרכזיים אפיינו את השבועות שחלפו-

הראשון העצמת התנועה הרוחנית חברתית, והשני למידה פנים אל פנים.

רוחני- חברתי

ימי עבודה- עם סיומו של הסגר הראשון הבנו שיש צורך גדול מאוד במפגש חי של פנים אל פנים ולכן למרות שלא היה ניתן להתכנס ללימודים בישיבה הגענו לימי עבודה במסגרת השומר החדש. ביום הראשון עבדנו בעישוב לוונדר בשטחים החקלאיים של הישוב כנף וביום השני בגיזום ומתיחת חוטים בכרם מתחת לתל פארס. בעבודות מן הסוג הזה כוח הרצון וההתמדה הם המפתח להצלחה ולמרות שהם הגיעו מסגר ממושך הם חשפו כוחות מרובים שמצויים בהם, השקיעו ועבדו נהדר.

שלג שלג משמיים- ב"ה זכינו בסוף שבוע הלמידה הראשון לנסוע לשלג ליד אלוני הבשן הזרימות המדהימות והמראה הלבן היו מרהיבים. התלמידים הוציאו אנרגיות רבות אשר נצברו בתוכם בחודשי החורף הארוכים.

"הדור קבלוה בימי אחשורוש"- מתוך מחשבה לעורר את הרצון ללימוד של תורה בחירית כחלק מבניית הקומה הרוחנית של התלמידים קיימנו בישיבה שני ימי הכנה לפורים. בימי ההכנה נכחו כ-50 תלמידים אשר זכו להיפגש עם עוצמה של תורה של רבנים מרמת הגולן. הגעתם של תלמידים רבים כל כך מרצונם החופשי הפעימה אותנו כצוות ואת כל מי שבא איתם במגע. את היומיים סיימנו בסיום משותף של מסכת מגילה. זהו המקום להודות לרב רועי אבירן על החלום של ימי ההכנה ועל הפיכתו של החלום למציאות.

סופ"ש כי תשא- ביום חמישי בערב נפגשנו עם יוסי טייטלבוים. יוסי שיתף אותנו במחלתו הנדירה ובצורך שלו לקחת תרופה כל 3 שעות מרגע לידתו. למרות כל זאת יוסי מופיע את חייו בצורה מעוררת השתאות. יוסי צייד אותנו בתובנות רבות ובמחשבות רבות על החיים שלנו אנו.

לאחר שיחתו של יוסי חגגנו עם חברנו למחזור מרדכי קינן את יום הולדתו ה-15. מרדכי מתמודד עם מחלת הסרטן מזה מספר חודשים וכל ביקור שלו בישיבה מרגש ומשמח אותנו ואותו. נאחל למרדכי החלמה מהירה ובריאות איתנה לאורך ימים ושנים טובות.

ביום שישי התפללנו כותיקין והמשכנו את מסענו בשביל הגולן. יצאנו ממצפה אופיר והגענו עד קשתות רחבעם(אום אל קנאטיר). ללא ספק טיול בעונה הזו של השנה בה הכל ירוק פורח וזורם ממלא את הלב .

שבת - אורח השבת שלנו היה הרב יונתן מילוא. הרב יונתן מילוא ריתק אותנו בשיחותיו (בליל שבת השיחה הסתיימה בשעה 23:00) על רצון וכיצד להגיע אל אושר בחיים. למרות השעה המאוחרת שבה הסתיימה שיחתו של הרב מילוא נשארה מבחירה קבוצת תלמידים גדולה לעונג שבת.

מלבד זאת במהלך השבת נפגשו תלמידי הכיתות לעונגי שבת עם הרמים, וסיימנו את השבוע המיוחד הזה בתחושה מרוממת ובצפייה לקראת שובם במהרה של התלמידים לשבוע לימודים נוסף בישיבה.  

מצ"ב קישור למצגת של הפעילויות השונות

https://docs.google.com/presentation/d/1hE31qLYPQ3HBTL6tiiortiuixXvrVBtFIUooKEux_Sc/edit?usp=sharing

למידה

משך הזמן של המשבר הרפואי אשר הוביל לסגר השלישי מאתגר את כולם ובאופן מיוחד את התלמידים אשר צריכים לעבור ללמידה מרחוק זמן ממושך כל כך. יחד עם זאת העולם ממשיך את תנועתו ואנו כמערכת שואפים שרמת הלמידה בישיבה תמשיך להיות גבוהה ואיכותית. רף זה של מצויינות לימודית מאתגר את התלמידים ואת המורים כאחד, אך נראה לי שאנו כישיבה ואתם ההורים צריכים לשלב ידיים על מנת שנעזור לתלמידים לא להישאר מאחור למרות הכול. בסוף השבוע הקרוב יתקיים יום הורים ויחולקו תעודות של השליש השני(אבקש מכל ההורים לעשות מאמץ ולהיפגש לשיחה בזום לפחות עם מחנך הכיתה וכל המוסיף מוסיפין לו...). כולי תקווה שבעז"ה את רובו של השליש הבא נלמד פנים אל פנים. ללא ספק שליש זה יהיה אינטנסיבי מאוד מבחינת הלמידה והתלמידים צריכים להיות ערוכים לכך.

 

אוי כינרת שלי....

בתקופה האחרונה תלמידים רבים מגיעים לכנרת ושוהים בה. ברצוני להסב את תשומת לבכם כי הכנרת עם כל יופייה היא מקום מאתגר מאוד. בדרך כלל ובמיוחד בתקופה הזו של השנה אין בה נוכחות של מבוגרים והיא מעין מקום הפקר. הסכנות הפיזיות והרוחניות נפשיות  מצויות בה. אני מבקש מכם ההורים להיות ערים לכך. הסגרים והלמידה מרחוק לא קלים לתלמידים אך הסכנות המצויות בכנרת הם רבות.

לקראת סיומו של השליש השני

ברצוני להודות לרב רועי ולרב אסף על עבודה משותפת ונעימה ועל חשיבה מתמדת כיצד להניע את הכיתות ואת המחזור כולו.

תודה לצוות המדריכים אריאל, מתן ונתנאל ולאם הבית ירדנה על שותפות משמעותית במעשה החינוכי לכל אורך תקופת הקורונה ככלל ובשבועות אלו בפרט.

תודה רבה לראש הישיבה הרב חיים על נתינת אמון ודחיפה לקיים את השבועות הללו בגדלות וברוחב דעת.

לסיום, ברצוני להודות לבניכם היקרים על הבגרות שהפגינו במהלך כל השבועות האחרונים, בשמירה על הכללים שנקבעו ובעבודה משותפת ונעימה.

נאחל המשך בריאות איתנה והמשך כוחות לעשייה משמעותית ומקדמת.

נתפלל שדברי הרב קוק במגד ירחים, לחודש ניסן  ש"יציאת ישראל ממצריםתשאר לעד האביב של העולם כולו" תתקיים במהרה

הרב אמתי שפירא

רכז השכבה

נ.ב בשבוע הבא נחזור לישיבה לימים ראשון -חמישי.

החזרה מותנית בביצוע בדיקה לקורונה ובקבלת תשובה שלילית.

תלמיד שיש מבודד בביתו מתבקש ליצור קשר עם מחנכו.

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

04/02/2021 עדכון להורי ט'- חזרה ללימודים לאחר הסגר

בס"ד

                                         

להורי מחזור ל"ט

שלום וברכה

 

ביום ראשון הבא (כ"ה שבט 7/2/2021) בשעות הערב (זמני הסעות מפורטים יישלחו מחר) נחזור לשהות יחדיו במסגרת הישיבה. בשבוע זה נקיים ימי עבודה בימים שני שלישי במסגרת השומר החדש. באם נקבל אישור ממשרד החינוך נקיים ביום רביעי טיול.

מכיוון שבשבוע זה ילמדו תלמידי יא ויב בישיבה לא נוכל לשהות בישיבה. אנו נקיים לינת שטח (אוהלים ושקשים)בתוך הישוב חספין. מומלץ לכל תלמיד לישון בתוך האוהל שלו.

בשבוע שלאחר מכן נקיים בעז"ה שבוע למידה רגיל בישיבה.

אני מבקש להזכיר שוב שהמחויבות שלנו לבריאות התלמידים ואנשי הצוות עומדת לנגד עינינו במלוא כובד הראש והיא הראשונה בחשיבותה לפני כל השאר.

• תלמיד יוכל להגיע אך ורק לאחר בדיקת קורונה שתערך לקראת סוף השבוע.

(מתחמי בדיקה זמינים ברחבי הארץ ללא צורך בהפניה). ניתן לבדוק בכתובת המצ"ב לגבי מיקום הבדיקה הקרוב למקום מגוריכם.

http:// https://www.oref.org.il/12605-17147-he/Pakar.aspx

לבני הגולן- ביום חמישי תתקיים בדיקה במתנ"ס קצרין בשעות 14:00-19:00

תלמיד שאחד מבני ביתו נמצא בבידוד יתייעץ עם המחנך שלו.

אנו מבקשים מהתלמידים לגלות אחריות, ולאחר ביצוע בדיקת הקורונה ועד החזרה לישיבה לשמור על כללי הריחוק החברתי.

• הליכה לקניות במכולת תעשה על ידי מספר אנשים שימונו לשם כך.

• השהות בישיבה, הלמידה, הארוחות והלינה יעשו במסגרת כיתתית.

• למידה בהקבצות תתרחש בהפרדות מחיצות שקופות בתוך הכיתות (למניעת הדבקות ובידודים).

• כל כיתה תלון באזור מוגדר, ולא נאפשר מעבר בין כיתה לכיתה.

• אין יציאה מהישיבה לכל מטרה שהיא! במידה ותלמיד נאלץ לצאת לעניין דחוף

(באישור מחנך כמובן), הוא לא יוכל לחזור עד לאחר שיבצע בדיקת קורונה נוספת.

• כלל התלמידים מתבקשים להגיע אך ורק בהסעות שאנו נעמיד לרשותם.

אנו יודעים שהכללים נשמעים קשוחים, אך הם מתחייבים מהמציאות בה אנו נמצאים וכחלק מחינוך לסולידריות חברתית ואחריות לאומית.

 

אנו תקווה כי גם שבוע זה יהיה שבוע משמעותי באופן אישי ומחזורי לרבים מהתלמידים ונשאב ממנו אנרגיות טובות להמשך.

אנו מבקשים לשלוח מספר מסיכות עם בנכם.

מחכים לשובם של התלמידים.

 

בברכה

הרב אמתי שפירא

רכז השכבה

נ.ב. באם הסגר יוארך מעבר ליום ראשון נקיים בדיקה מחודשת האם אנחנו יכולים לחזור .

(קרא עוד...) מצגת/pdf

28/12/2020 עדכון להורי ט' -סיכום השבוע שהיה

בס"ד

 

להורי מחזור ל"ט

שבוע טוב ומבורך!

 

ב"ה זכינו לסיים שבוע למידה נוסף משמעותי ואינטנסיבי הן מבחינה חברתית והן מבחינה לימודית וחינוכית, אני מבקש לשתף אתכם בחוויות ובארועים שעברנו השבוע.

לאחר קצת יותר מחודש שלא נפגשנו עם התלמידים באופן ישיר בישיבה, למעט ביקורי הר"מים בישובים לקראת חנוכה עם סופגניות ודברי תורה,

התכנסנו לשבוע בו חווינו מעט מתחושת הביחד ומתחושת השייכות לישיבה תיכונית חספין.

לשמחתנו, בשבוע זה הלכה והתעמקה החברות בין התלמידים, ההכרות עם הצוות החינוכי ותחושת השייכות לבית הישיבה.

יחד עם זאת, לצערנו בשבוע זה נכנסו לא מעט תלמידים לבידוד בשל חשיפה לחולה מאומת במקום המגורים של התלמידים.

לימודים:

בשבוע זה למדו תלמידי השכבה חמישה ימי לימוד מלאים. בנוסף לשגרת הלימודים הברוכה אשר התקיימה בשבוע זה, התחלנו השבוע את התכנית "מרחבי דעת".

מטרתה של תוכנית זו אשר מוביל אותה מנהל התיכון אופיר בן אילוז היא להגדיל את מרחב הבחירה של התלמידים בלמידה ולהעשיר את עולמם במגוון גדול (24 קורסים שונים) של תחומי דעת מציור וג'גלינג ועד חקר המוח, כאשר כל תלמיד בוחר את התחום בו הוא רוצה להתפתח. ניתן לראות את פירוט התוכנית בקישור הזה.

https://drive.google.com/file/d/1cp1Cdn57yWy15Xj3G9d57vYTCOUqPEhb/view?usp=sharing

 

חברתי-חינוכי:

ביום חמישי ליל י' בטבת קיימנו ערב לימוד מיוחד במינו. בערב זה המחזור לקח על עצמו לסיים ש"ס משניות לעילוי נשמת ששת מיליוני היהודים שנרצחו בשואה ולעילוי נשמתה של אסתר הורגן מטל מנשה שנרצחה בתחילת השבוע.

היה מרגש מאוד לראות את התלמידים עם התמסרות גדולה ומחוייבות של נערים בוגרים אשר לקחו על עצמם במשך שעות עוד פרק ועוד פרק עד שבשעה 1:00 בלילה סיימנו את הש"ס במעמד מרגש. ברצוני לציין כי את הערב כולו הובילו תלמידים מהמחזור במעורבות גדולה ובאחריות מרשימה.

במהלך הערב נפגשנו לשיחה משמעותית עם ינון כהן. ינון עבר פציעה מאוד קשה במהלך שירותו הצבאי. בפציעה זו נקטעו שתי רגליו של ינון. ינון הביא לשיחה כוחות של חיים אשר הוא מופיע בחייו מאז הפציעה.

ביום שישי  צום עשרה בטבת במהלך השבוע עסקנו בתוכנו של היום. כדי לאפשר פעילות נינוחה ומאפשרת יותר בצום התלמידים בנו ריהוט למועדון המחזורי(שיפתח במהרה בימינו)  עם המדריך מתן חלילי, הכינו פינוקים לשבת (כדורי שוקולד סלט פירות וסדרו פרחים) עם ירדנה בראל אם הבית, וראו את הסרט יעקב השקרן. סרט זה מבוסס על החיים בגטו לודז'.

אורח השבת שלנו היה עדי שגיא. עדי שיתף אותנו במסע האישי של חייו וכיצד הפך מנער מתבגר עם קשיים רבים לבחור המאמין בכוחותיו ומתקדם ובונה את חייו.

עדי שיתף אותנו גם בסיפור המשפחתי של משפחתו. עדי ושרון שגיא הם משפחת אומנה לשתי בנות הסובלות מתסמונת דאון. עדי חשף אותנו לכוחות הטובים הקיימים בחברה הישראלית אשר ערים למצוקותיהם של אנשים ושמחים לעשות טוב.                           

במהלך השבת נפגשו תלמידי הכיתות לעונגי שבת עם הר"מים, וסיימנו את השבוע המיוחד הזה  בתחושה מרוממת ועם רצון עז להמשיך ולהפגש.

ברצוני להודות לבניכם היקרים על הבגרות שהפגינו במהלך כל השבוע, בשמירה על הכללים שנקבעו ובעבודה משותפת ונעימה.

ברצוני להודות לצוות החינוכי של השכבה על המאמצים המרובים בחשיבה ובעשייה למען קידומו והנעתו של המחזור.

נכון לכתיבת שורות אלו, לאור החלטת ועדת החינוך של הכנסת קיימים סיכויים גבוהים מאוד, שבשבוע הבא ניפגש שוב לשבוע לימודים. כמובן שחזרת התלמידים מותנית בביצוע בדיקה ותשובה שלילית.

מחכים כבר לשובם של התלמידים.

נאחל המשך בריאות איתנה והתחסנות מהירה על מנת שנוכל להמשיך ולהופיע כוחות של עשייה משמעותית ומקדמת.

חורף טוב,

הרב אמתי שפירא

רכז השכבה

(קרא עוד...) מצגת/pdf

24/11/2020 מחזור ל"ט -חזרה ללימודים שבוע שני

בס"ד ח' כסלו תשפ"א

24/11/2020

                                         

להורי מחזור ל"ט

שלום וברכה

 

ביום ראשון הבא (י"ג כסלו 29/11/2020) בשעות הערב (זמני הסעות מפורטים יישלחו לקראת סופ"ש) נחזור שוב לשבוע למידה בישיבה. שבוע זה יסתיים ביום חמישי אחר הצהריים.

אני מבקש להזכיר שוב שהמחויבות שלנו לבריאות התלמידים ואנשי הצוות עומדת לנגד עינינו במלוא כובד הראש והיא הראשונה בחשיבותה לפני כל השאר. אנו נתנהל על פי כללים מדוקדקים שיאכפו על ידינו, ותלמיד שלא יעמוד בכללים המפורטים להלן, ישלח לביתו כדי שנוכל להמשיך לשמור על בריאות התלמידים ואנשי הצוות.

אבקש להזכיר שוב את פרטי התוכנית:

 תלמיד יוכל להגיע אך ורק לאחר בדיקת קורונה שתערך לקראת סוף השבוע.

(מתחמי בדיקה זמינים ברחבי הארץ ללא צורך בהפניה). ניתן לבדוק בכתובת המצ"ב לגבי מיקום הבדיקה הקרוב למקום מגוריכם.

 https://www.oref.org.il/12605-17147-he/Pakar.aspx

לבני הגולן- ביום רביעי תתקיים בדיקה במתנ"ס קצרין בשעות 14:00-19:00

תלמיד שאחד מבני ביתו נמצא בבידוד יתייעץ עם המחנך שלו.

אנו מבקשים מהתלמידים לגלות אחריות, ולאחר ביצוע בדיקת הקורונה ועד החזרה לישיבה לשמור על כללי הריחוק החברתי.

 

כללי השהות בישיבה:

• בכל משך השהות בישיבה אין אישור ליציאה מחוץ לתחומי הישיבה.(לא תותר "קפיצה" הביתה גם למי שגר בחספין והישובים הסמוכים!).

• הליכה לקניות במכולת תעשה על ידי מספר אנשים שימונו לשם כך.

• השהות בישיבה, הלמידה, הארוחות והלינה יעשו במסגרת כיתתית.

• למידה בהקבצות תתרחש בהפרדות מחיצות שקופות בתוך הכיתות (למניעת הדבקות ובידודים).

• כל כיתה תלון בחדרים באזור מוגדר, ולא נאפשר מעבר בין כיתה לכיתה.

• אין יציאה מהישיבה לכל מטרה שהיא! במידה ותלמיד נאלץ לצאת לעניין דחוף (באישור מחנך כמובן), הוא לא יוכל לחזור עד לאחר שיבצע בדיקת קורונה נוספת.

• כלל התלמידים מתבקשים להגיע אך ורק בהסעות שאנו נעמיד לרשותם.

אנו יודעים שהכללים נשמעים קשוחים, אך הם מתחייבים מהמציאות בה אנו נמצאים וכחלק מחינוך לסולידריות חברתית ואחריות לאומית.

 

אנו תקווה כי גם שבוע זה יהיה שבוע משמעותי באופן אישי ומחזורי לרבים מהתלמידים ונשאב ממנו אנרגיות טובות להמשך החורף.

אנו מבקשים לשלוח מספר מסיכות עם בנכם וכמו כן מכיוון שברצוננו לצאת לטיול/ פעילות בשבוע זה אנו מבקשים מכולם להביא נעלי טיול, כובע ותיק קטן.

מחכים לשובם של התלמידים.

 

בברכה

הרב אמתי שפירא

רכז השכבה

(קרא עוד...) מצגת/pdf

23/11/2020 להורי מחזור ל"ט- מכתב סיכום שבוע בישיבה

להורי מחזור ל"ט

שבוע טוב ומבורך!

 

בסיומו של שבוע משמעותי ואינטנסיבי הן מבחינה חברתית והן מבחינה לימודית וחינוכית, אני מבקש לשתף אתכם בחוויות ובארועים שעברנו השבוע.

לאחר חודשיים בהם לא נפגשנו עם התלמידים באופן ישיר בישיבה, למעט ביקורי הצוות בבתים, התכנסנו לשבוע בו חווינו מעט מתחושת הביחד ומתחושת השייכות לישיבה תיכונית חספין.

לשמחתנו, בשבוע זה נוצרה אוירה מאוד משמעותית בכיתות וכל כיתה התגבשה בינה לבין עצמה ובמקביל עם הר"מ והמדריך.

לימודים:

בשבוע זה השתדלנו לסגור פערים לימודיים שנבעו מחוסר תקשורת בין התלמידים למורים עקב אילוצי הקורונה, וכל התלמידים שהתנתקו מהלמידה ישבו לשיחות אישיות עם מורי התיכון על מנת שיוכלו לעזור להם לעלות חזרה על מסלול הלמידה.

ביום שלישי התקיים מבחן במתמטיקה וביום רביעי מבחן באנגלית.

אני מקווה שהשבוע הזה יתן דחיפה להמשך למידה פוריה ומשמעותית על אף כל הקשיים שהתקופה מזמנת לנו, ואשמח שתעקבו אחר מצבו הלימודי של בנכם. לצורך כך ניתן לקבל סיסמאות למשוב מהמזכירות. אם אתם מזהים בעיה או קושי כלשהוא , כדאי לפנות ישר למחנך או למורה המקצועי כדי לפתור אותה בהקדם.

חברתי-חינוכי:

השבוע נפתח במפגש עם כל ר"מ בכיתתו, בהמשך התקיימו לימודי תיכון ובערב היה זמן חופשי של ביחד לאחר תפילה משותפת לרפואת בן מחזורנו היקר מרדכי קינן .

ביום שני התקיים ערב כיתה עם המחנך ועם המדריך וחוץ מפעילות נהננו גם מ'על האש' מפנק ומריקודים בבית המדרש לקראת ראש חודש.

ביום רביעי הלכנו לישון מוקדם וביום חמישי יצאנו עם שחר לתחילת שביל הגולן למקטעים הדרומיים. התחלנו מהאנדרטה לזכרו של אלי כהן, הלכנו בנחל מיצר ולפנות ערב, לאחר שהחבר'ה צעדו כמו אריות, הגענו לעין פיק ושם חיכו לנו מרק חם וארוחת ערב מפנקת שהוכנו בניצוחו של דותן זכריה מנהל הפנימיה, וכאן המקום להודות לו על מאמץ גדול להנעים לנו את  שבוע, לתת ולפרגן כמה שיותר!

בעזרת ה' לאורך השנה וכפי שיתאפשר לנו, נטפס מדרום לצפון בשביל הגולן ונגיע עד לפסגת החרמון. הפרוייקט של שביל הגולן מתקיים בישיבה כבר מספר שנים ונקווה שלמרות התקופה המאתגרת נוכל להשלימו.

ביום שישי המשכנו מעין פיק למצפה אופיר והגענו לארוחת צהריים בישיבה ל'חומוס אליהו' ולהכנות לשבת.

אורח השבת שלנו היה אליעזר קן ומשפחתו. אליעזר עבר תאונת דרכים קשה מאוד כחודש אחרי חתונתו והוא מתמודד עם אתגרים שונים עד עכשיו. שמענו ממנו תובנות משמעותיות, על חייו, על חלומותיו ועל רצונותיו ושאיפותיו, והוא הטעין אותנו בכוחות של חיים.

במהלך השבת נפגשו תלמידי הכיתות לעונגי שבת עם הרמים, וסיימנו את השבוע המיוחד הזה  בתחושה מרוממת ועם רצון עז להמשיך ולהפגש.

ברצוני להודות לרב רועי ולרב אסף על עבודה משותפת ונעימה ועל חשיבה מתמדת כיצד להניע את הכיתות ואת המחזור כולו.

תודה לצוות המדריכים אריאל, מתן ונתנאל ולאם הבית ירדנה על שותפות משמעותית במעשה החינוכי לכל אורך תקופת הקורונה ככלל ובשבוע זה בפרט.

תודה רבה לראש הישיבה הרב חיים על נתינת אמון ודחיפה לקיים את השבוע הזה בגדלות וברוחב דעת.

לסיום, ברצוני להודות לבניכם היקרים על הבגרות שהפגינו במהלך כל השבוע, בשמירה על הכללים שנקבעו ובעבודה משותפת ונעימה.

נאחל המשך בריאות איתנה והמשך כוחות לעשייה משמעותית ומקדמת כדברי הרב קוק במגד ירחים: "גבורת אמת תמצא רק במקום שאור א-לוהים שמה".

חורף טוב,

הרב אמתי שפירא

רכז השכבה

(קרא עוד...) מצגת/pdf

10/11/2020 להורי שכבה ט' - מכתב חזרה מהסגר

להורי תלמידי ט'

שלום רב,

אנו שמחים לבשר לכם שבשבוע הבא, יום ראשון , כ"ח בחשוון, (15.11) יחזרו תלמידי כיתות ט' לישיבה.

חשוב להדגיש כמובן שהכל נעשה בתאום ובאישור פיקוח משרד החינוך.

אנו מחזירים את התלמידים מתוך הכרה בחשיבותו של המעשה החינוכי ומתוך היותנו קשובים לקולות של מי מהם המתקשים לשמור על רצף לימודי ואפקטיביות של הלמידה, לרוב הגדול המתגעגע למפגש חי ביניהם ועם הצוות החינוכי, ולצורך האובייקטיבי להניע תהליכים חינוכיים היכולים להתקיים אך ורק בין כתלי הישיבה.

חשוב להדגיש כי החלטה זו מעתיקה את ההתרחשות הלימודית והחינוכית מכלי הלמידה מרחוק לבין כתלי הישיבה וממילא תלמיד שייעדר עלול להחמיץ חומר לימודי משמעותי וכן התרחשויות מחזוריות. (תלמיד שייעדר מסיבות מוצדקות ייעשה מאמץ לחבר אותו בדרך כלשהי ללמידה).

אנו מנסים לרכז מאמץ לנצל ימים אלה למקסימום שגרה עם דגש על תוספת עשייה לחברתית במגבלות האפשר ומתוך רצון לתת לכל חלק בחלקי הישיבה את המרב שיוכל להרוויח מהמפגש הבלתי אמצעי. מתוך מחשבה זו אנו נקיים שבת בישיבה. על מנת לתת לחניכי בני עקיבא אפשרות להיות שותפים באופן משמעותי בשבוע האחרון של חודש ארגון נוציא את התלמידים לבתיהם במוצאי שבת. ובכך יתאפשר להם להיות בישיבה בשבת ובסניף מיום ראשון והלאה.

אני מדגיש במכתבי זה כי אין בימים אלה ימים עם אווירת רשות, אלא ימים של מסגרת הדומה למה שהכרנו עד תחילת הסגר הנוכחי. אני מצפה שכלל תלמידי השכבה יתארגנו ויגיעו לשבוע זה פנויים להיות יחד ולהשלים את החוסר הגדול שנוצר מימי הסגר הארוכים. יש להדגיש כי לאחר שבוע זה נחזור שוב לתקופה של למידה מרחוק ונפנה את הישיבה למחזורים אחרים כך שזו הזדמנות שלא נכון להחמיץ. הורים לתלמיד המתלבט אם לשוב לישיבה מוזמנים לפנות למחנכו ולהתייעץ מה נכון עבורו וכיצד להניע אותו לחזור עם חבריו לשבוע יקר זה.

כמובן, שהמחויבות שלנו לבריאות התלמידים ואנשי הצוות עומדת לנגד עינינו במלוא כובד הראש. אנו נתנהל על פי כללים מדוקדקים שיאכפו על ידינו, ותלמיד שלא יעמוד בכללים המפורטים להלן, ישלח לביתו כדי שנוכל להמשיך לשמור על בריאות התלמידים ואנשי הצוות.

פרטי התוכנית:

• תלמיד יוכל להגיע אך ורק לאחר בדיקת קורונה(מתחמי בדיקה זמינים ברחבי הארץ ללא צורך בהפניה).

  • תלמיד שאחד מבני ביתו נמצא בבידוד יתייעץ עם המחנך שלו.

• אנו מבקשים מהתלמידים לגלות אחריות, ולאחר ביצוע בדיקת הקורונה לשמור על כללי הריחוק החברתי.

• בכל משך השהות בישיבה אין אישור ליציאה מחוץ לתחומי הישיבה.(לא תותר "קפיצה" הביתה גם למי שגר בחספין והישובים הסמוכים).

• הליכה לקניות במכולת תעשה על ידי מספר אנשים שימונו לשם כך.

• השהות בישיבה, הלמידה, הארוחות והלינה יעשו במסגרת כיתתית.

• למידה בהקבצות תתרחש בהפרדות מחיצות שקופות בתוך הכיתות (למניעת הדבקות ובידודים).

• כל כיתה תלון בחדרים באזור מוגדר, ולא נאפשר מעבר בין כיתה לכיתה.

• אין יציאה מהישיבה לכל מטרה כגון אורטודנט וכד'. במידה ותלמיד נאלץ לצאת (באישור מחנך כמובן) הוא לא יוכל לחזור עד לאחר שיבצע בדיקת קורונה נוספת.

• כלל התלמידים מתבקשים להגיע אך ורק בהסעות שאנו נעמיד לרשותם. נעמיד הפעם הסעות גם לתלמידים מישובי הגולן.

אנו יודעים שהכללים נשמעים קשוחים, אך הם מתחייבים מהמציאות בה אנו נמצאים וכחלק מחינוך לסולידריות חברתית ואחריות לאומית.

אני תקווה כי שבוע זה יהיה שבוע שיא אישי ומחזורי לרבים מהתלמידים ונשאב ממנו אנרגיות טובות להמשך הלימוד מרחוק.

אנו מבקשים מכולם לסדר את ההרשמה לתוכנת הסינון נטספרק. בשבוע הבא יגיע לישיבה נציג של חברת נטספרק על מנת לסייע בהתקנה של תוכנת הסינון.

מצ"ב הקישור להרשמה

https://www.netsparkmobile.com/?a=landing_page/step2&is_external_registration=1&admin_id=173899&k=125f9c5f5bf37cf1c463824b126f16e8

ברצוננו לצאת גם לטיול בשבוע זה לכן אנו מבקשים מכולם להביא נעלי טיול כובע ותיק קטן.

מחכים לבוא התלמידים,

הרב אמתי שפירא

 רכז השכבה

 וצוות מחזור ל"ט

(קרא עוד...) מצגת/pdf

09/09/2020 להורי תלמידי כתה ט' - פתיחת שנה

ס"ד כ' אלול תש"ף                                                                                         

 

להורי מחזור ל"ט

 

שלום וברכה

 

במזמור כ"ז בתהילים (אותו אומרים קהילות האשכנזים בימים אלו) דוד המלך מתאר מצוקה ביטחונית קשה. האויבים, ה'מרעים' מתקרבים אליו וחפצים לאכול את בשרו –להשמידו באכזריות. כיצד מגיב דוד המלך לנוכח האיום והסכנה המוחשיים הללו? הוא שרוי בביטחון מוחלט: "ממי אירא?" "ממי אפחד?" "לא יירא לבי!"

מניין דוד המלך יונק את ביטחונו, את אמונתו המוצקה?

מדוע הוא כל כך בטוח בניצחונו ובכישלונם הוודאי של אויביו – "המה כשלו ונפלו"?

"בזאת אני בוטח" - מה המשמעות של "בזאת"? מדוע דוד אינו אומר: בו - בקב"ה אני בוטח?

נראה שאת התשובה לכך ניתן למצוא במילותיו הקודמות של דוד המלך "אם תקום עלי מלחמה". דוד המלך אומר לעצמו (ולנו) שאם הקב"ה העמיד אותו בפני מלחמה  אז יש לו את הכוחות להתמודד איתה ולצאת מהמלחמה גדול יותר ומתוך כך עם כוחות גדולים יותר. אם הקב"ה מעמיד אותי בפני אתגר אין רצונו שאני אכשל ואפול אלא רצונו שאחשוף כוחות שאילולי האתגר שאני ניצב לפניו עכשיו לא היו יוצאים אל הפועל.

בימים אלו של תחילת לימודי בנכם בישיבה, ובייחוד בשנת קורונה, נראה לי כי הדברים הללו מקבלים משנה תוקף. אנו תפילה כי נצא מהאתגר הזה עם כוחות גדולים ומשמעותיים שיתנו את אותותיהם בשנים הבאות.

אשתדל לשתף אתכם במספר מילים במה שעשינו עד היום ובתוכניות שלנו להמשך עד ראש השנה.

ב"ה התחלנו את השנה ביום שני שעבר במפגש אתכם ההורים. למרות אתגרי מזג האויר והקורונה חשתי שהמפגשים היו מאוד משמעותיים לשותפות החינוכית וליצירת תקשורת פתוחה וזמינה.

ביום שלישי שעבר הלכנו לקראת ערב לבריכה להתרענן ולהתגבש וללא ספק הייתה זו פעילות מוצלחת לפתיחת השנה.

ביום חמישי נסענו לצפון הגולן לפעילות O.D.T. שהועברה על ידי המחנכים. התנועה החברתית שנוצרה בפעילויות השונות הייתה משמחת ומעצימה. בסיומה של הפעילות נסענו ל'עין מוקש' להתרענן מעט לפני שחוזרים הביתה.

השבוע ב"ה התחילו הלימודים על פי קבוצות הלימוד השונות. התלמידים חולקו לקבוצות השונות על פי מבחני ההקבצות שנערכו בשבוע שעבר. לאחר סוכות תינתן אופציה לתלמידים המעוניינים בכך לעשות מבחן נוסף במתמטיקה על מנת לעלות לקבוצת לימוד גבוהה יותר.

סופ"ש הקרוב - ביום שישי הקרוב נצא לטיול מחזורי בבניאס ההררי. בשבת זו נתכונן לקראת ראש השנה בשיחות של אורחי השבת, בעונג שבת בבתי הרמים ובהכרת השבת הישיבתית. במוצאי השבת נתאסף להתוועדות לקראת סליחות ראשונות של האשכנזים ולאחר ההתוועדות נאמר יחד סליחות. בע"ה ביום חמישי הבא נצא כולם לחופשת ראש השנה.

 

פלאפונים - כפי שכבר נשלח אליכם במכתב הקודם יצרנו קשר עם חברת נטספרק וכל התלמידים אשר מעוניינים בפלאפון חכם מחוייבים בהתקנת סינון.

מצ"ב הקישור להרשמה והצטרפות.

  https://www.netsparkmobile.com/?a=landing_page/step2&is_external_registration=1&admin_id=173899&k=125f9c5f5bf37cf1c463824b126f16e8

אנא מכם עשו זאת בהקדם האפשרי.

 

לסיום ברצוני לברך אתכם ההורים, אותנו הצוות החינוכי

 ואחרונים חביבים את התלמידים, בשנה טובה ומתוקה. שתהיה לנו שנת התפתחות, צמיחה והתחדשות.

הרב אמתי שפירא - רכז המחזור.

 

-----------------------------------------------------------------------

מצורפים מספרי הטלפון של אנשי הצוות של המחזור:

ט1 מחנך - הרב אמתי שפירא 0526070084   מדריך – אריאל טופז 0547671810

ט2 מחנך – הרב רועי אבירן 0523993290      מדריך – מתן חלילי  0527281280

ט3 מחנך – הרב אסף אביטן 0527204880     מדריך – נתנאל פנש 0545757711

ט4 מחנך – הרב איציק דהן 0556803640      מדריך – יהונתן אחיאל 0584077996

אם הבית – ירדנה 0545380714

רכזת כיתת תלם – נעמי פרקש 0556690993

(קרא עוד...) מצגת/pdf

accessibility