18/11/2021 עדכון-חודש כסלו

בס"ד יד כסלו

 

להורי מחזור ל"ח

שלום רב.

עדכון-חודש כסלו

האתגר הלימודי:

עם סיום חודש הארגון בבני עקיבא, חזרנו לשגרת לימודים מבורכת. שנה זו היא שנה מאתגרת לתלמידים מכיוון שנבחנים במבחני בגרות בכל המקצועות הנלמדים. לאחר קושי מסוים בפתיחת השנה, לשמחתנו למדו רוב התלמידים להתמודד עם הדרישות הלימודיות. אופיר מנהל התיכון נכנס לכיתות לשיחה על הבגרויות ובנוסף נעזרנו  ביוסי יפה ששוחח עם התלמידים על ניהול נכון של זמן, וחלוקה מיטבית של זמן ההכנה למבחנים. במקרה הצורך אנו נעזרים בדן הימן-יועץ השכבה הנפגש עם תלמידים לשיחה יעוץ אישית.

לימודי קודש:

בשיעורי האמונה אנו עוסקים בתכלית האדם בעולמו והדרכים להגיע לאמונה. כמובן גם עוסקים בשאלות אקטואליות ובנושאים שעולים מהתלמידים. בגמרא אנו לומדים מסכת סנהדרין והמחזור מחולק ל5 קבוצות למידה. כל תלמיד בחר בקבוצת הלמידה המתאימה לו, שבה יוכל ללמוד בצורה מיטבית.

פעילות חברתית:

היום נערכה שיחת פתיחה למחזור עם בימאי ההצגה, צפי גבעון ואורי ידוב- מורה מגמת התאטרון שמוביל ב17 שנים האחרונות את פרויקט הצגת השביעית. הוסבר לתלמידים מהם התפקידים השונים ושבוע הבא נערוך אודישנים לשחקנים.

ביום ראשון הקרוב י"ז בכסלו נעלה לירושלים למופע "צמאה"-עם מיטב הזמרים החסידיים. אנו רואים ערך רב, בפעילות זו המשתפת את התלמידים בעולם תרבותי בעל תוכן יהודי. לאחר מכן נסייר במנהרות הכותל כולל ביקור ב"מסע לירושלים"-בו נעקוב אחר קיבוץ הגלויות הלאומי והמשפחתי. ההסעות יצאו בבוקר מהבתים ישירות לירושלים. תלמיד שמסיבה כלשהי לא יכול להצטרף מתבקש לשוחח על כך עם מחנכו.

את נר ראשון של חנוכה נחגוג  בהדלקה בבתי הר"מים ובמסיבה ישיבתית. יציאה הביתה ביום שני בצהרים.  נשמח אם המסיבות המשפחתיות לא יתקיימו בלילה הראשון של חנוכה, כדי שכל התלמידים יוכלו להשתתף בארוע הישיבתי

פעילות פנימיה:

מעבר לחוגים הקבועים, בכל שבוע מתקיימת בפנימיה תכנית בית מדרש הכוללת שיעורי מדריכים ופינת קפה מושקעת לטובת הלומדים. היום נפתח שבוע השחמט בהובלת הספרייה, ובשבוע הבא יערך טורניר השחמט המסורתי. השבוע שופץ המועדון המחזורי ובשבוע הבא יתקיים ארוע פתיחה חגיגי.

חינוך ליחס מכבד לרכוש:

לפני כשבועיים נערך בישיבה בוקר ייחודי בנושא יחס התלמידים לרכוש הישיבה. הבוקר נולד מצורך חינוכי שלנו לעסוק בנושא זה שלצערנו נוכח על סדר היום הישיבתי לאורך שנים רבות אך לא מספיק מדובר חינוכית עם התלמידים. הרב חיים הוביל מהלך ובו נטלו חלק צוותי החינוך של הרמים והמדריכים וגובשה קבוצת תלמידים מובילה מהשמינית והשביעית שנטלו חלק בחשיבה והוציאו לפועל את הבוקר הזה. קדם לבוקר זה מיצג תמונות וחפצים שבורים שהוקם באמפי על ידי אורי ידוב, שהמחיש לתלמידים באופן ויזואלי את מראה ההרס של חפצי הישיבה , עלויות התיקונים הגבוהות בחשבוניות שצולמו על גבי לוחות גדולים והנכיחו מה משמעות הנזקים מהצד הכלכלי,  ואת המראה המכוער של ההרס שהרבה פעמים אמנם נעשה מרשלנות ולא מכוונה תחילה אך הוא תוצאה של יחס לא מספיק רציני שגורר רשלנות כזו. במהלך הבוקר התחלקה הישיבה לשולחנות עגולים רב שכבתיים במרחבי הבניין וכל קבוצה כזו הונחתה על ידי תלמיד מקבוצת החשיבה ו\או ר"מ כשהדיון נסוב על שיקוף המצב לפי ראות עיני התלמידים בקבוצה, חשיבה אודות הגורמים למצב  ומחשבות מעשיות כיצד ניתן לקדם את הישיבה ליותר אכפתיות. כל קבוצה הציגה מסקנה מעשית אחת במליאה הישיבתית שהתקיימה באמפי  ואת המסקנות האלה המשיך לדון צוות התלמידים הייעודי עם הרב חיים על מנת לממש את חלקן ולהיות עוברים לעשייתם ביחס למניעת הנזקים.

אנו מאמינים שהעלאת הנושא תביא להפנמתו ע"י התלמידים ולשיפור ביחסם לרכוש.

שילוב עם כיתת העולים:

לשמחתנו 2 תלמידים מכיתת העולים הצטרפו לכיתת הרב יונתן. כמו כן בשבוע הבא נתחיל בעז"ה פרויקט למידה בחברותות בין ותיקים לעולים. נלמד יחדיו הלכה בהובלת הרב אורי והרב יונתן. אנו מצפים שמהלמידה המשותפת יצמח קשר וקירבה בין התלמידים.

 

בברכה לחורף משמעותי לתלמידים וגשום.

צוות מחזור ל"ח-שכבת י"א

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

accessibility