אגרת להורים - סיכום הגמרתון

אגרת להורים - סיכום הגמרתון

 

הורים יקרים!

בשבוע שעבר עברנו הישיבה חוויה מאד חזקה ומשמעותית ביחס ללימוד תורה.

יצאנו לדרך ביום שני, ללימוד שונה. שונה בהיקף הזמן, בצורת הלימוד ובאינטנסיביות.

ובכן מה היה לנו שם?

הגמרתון נפתח בכינוס באמפי. ברכת ראש הישיבה, צפייה בסרטון ומשחק שהיה מורכב מחידות ומשימות שבסופו של דבר הרכיבו את "שביל הסנהדרין" (פתיחה נאה לגמרתון על מסכת סנהדרין). המשחק הקפיץ את האווירה והאדרנלין והיווה תחרות בין השכבות כדי להכניס לאווירה של מרתון.. משם עברנו לבית המדרש.

נפגשנו עם הרב דני סיגליס ראש ישיבת נוף הגליל (ואבא של דוד מכיתה יא) לשיחה על כוחו של לימוד תורה ומיד בסיום השיחה התחיל "סדר ערב" ראשון הבנוי על לימוד האישי.

ביום שלישי הקדשנו את הבוקר ואת הערב ללימוד תורה, לאחר ארוחת ערב התקיימה בבית המדרש שיחה (למעוניינים) עם הרב שי וינטר (רב מישיבת ההסדר בחספין) על לימוד תורה.  

יום רביעי הוקדש כולו לתורה. נפגשנו בבוקר עם המרא דאתרא – הרב איזנטל, שפתח לנו את הבוקר בדברי תורה על הזכות להיות "רצים ללמוד תורה" וכל היום כולו הקודש ללימוד תורה!

מאות תלמידים חוזרים על לימודם, משננים גמרות בעל פה ונבחנים על כך, בחנים שנערכים בסוף כל סדר לימוד. הלהט שהיה בבית המדרש הדביק את כולנו. גם אלו שביום יום פחות מוצאים את עצמם לומדים בהתלהבות היו בתוך הסיפור.

היה משמח לראות את תחושת "הביחד" החזקה. כולם נרתמים למרוץ. מהר מאד כולם הבינו שהסיפור הזה גדול יותר מהפרס שהובטח לשכבה המנצחת. הייתה אווירה אחרת, של משהו גדול שעובר עלינו כישיבה. הפירגון בין התלמידים של כל השכבות היה מורגש באוויר.

ביום רביעי אחר הצהריים נפגשנו "להתוועדות" עם הרב דודי דודקביץ', רב היישוב יצהר, שדיבר על מהות חודש אדר והקשר שלו לתורה ושמחה, ההתוועדות הייתה מלווה בניגון שירה וריקודים.

קיימנו "משמר" ביום רביעי אחרי יום לימוד שלם שהסתיים בשעה 01:30 לפנות בוקר! האורות כובו בבית המדרש והתלמידים המשיכו ללמוד לאור פנסים!

ביום חמישי סיימנו עם מבחן מסכם על כלל החומר, לאחר מכן עברנו לחידון שכל השכבות נטלו בהם חלק וחידון פומבי ל'נבחרת' שכל שכבה שלחה. היה מקסים ומרגש לראות את השליטה והבקיאות של התלמידים בחומר הנלמד.

שכבת "השמינית" צברה את מירב הניקוד והיא זכתה בערב שכבתי ב"חמת גדר", אך כיון שכל השכבות נכנסו חזק לעניין והשקיעו רבות, כולם זכו בפרס של "על האש" שכבתי.

המנצחים הגדולים הם התלמידים כולם שהפתיעו את עצמם בכוחות שהם גילו בלימוד התורה ובאהבתה, חוויה שאני מאמין שנצרבה בלב כל מי שהיה חלק מהדבר הגדול הזה.

לגמרתון קדמה הכנה גדולה! תודה גדולה לצוות שהוביל את הגמרתון: הרב אסף שמילה והרב רועי אבירן שהובילו את ההכנות המרובות, ואנו מודים להם על ימים רבים של השקעה.

יחד איתם נודה לרבים נוספים שסייעו: הרב אמציה מאיר על משחק הפתיחה ואחריות על "פינות קפה" לאורך כל הגמרתון, הרב יאיר פרקש על מבחן מסכם, הרב מאיר מימון והרב אמיתי שפירא על חידון מסכם יחד עם אורי ידוב שהפך את החידון לאירוע יצירתי וחוויתי שתפס את כלל התלמידים. "לצוות אורחא" (יאיר שרייבר והרב אלי טישלר) על הסיוע הרב בכל מה שנדרש, לרמי"ם שכתבו בחנים ובדקו אותם בלי הפסקה.

לצוות מלמדי הגמרא כולו על ימים של השקעה בלימוד כל השנה, ובימים אלו על השקעה סביב השעון להצלחת המפעל המופלא הזה.

נודה גם לשמיניסטים שסייעו בתפעול שוטף, ארגון ההגברה וכל מה שנדרש בהיבט הלוגיסטי. 

לסרטון מסכם - לחצו כאן

שנזכה לאהוב את התורה כולנו יחד.

"והערב נא ה' א-לוקינו את דברי תורתיך בפינו"

בברכה מרובה!

הרב חיים איזנטל

ראש הישיבה

accessibility