07/06/2020 עדכון - לקראת סוף השנה

להורי החטיבה שלום רב,

 

בעקבות שגרת הקורונה נוצר מצב של ספקות גדולים לגבי סיום השנה ולגבי מסיבות הסיום השונות.

אנחנו מצידנו התכוננו לכמה תרחישים, אך לאחרונה נמסר לנו מהפיקוח שהשנה תסתיים בזמנה בתאריך כו' בסיון - 18/6 .

על מסיבות הסיום השונות נמסר לנו שלא נוכל לקיים אותן בהשתתפות  ההורים.

לכן הערבים הקבועים שלנו, ערב שורשים ומסיבת סיום לכיתות ח' לצערנו הרב לא יתקיימו במתכונתם הרגילה.

במקום זה נצא לטיולים שונים לפי מחזורים ונשתדל שיהיו ערבי סיום ללא נוכחות הורית.

השנה האחרונה אתגרה ומאתגרת את כולנו ודורשת מאתנו אורך רוח, סבלנות ובעיקר ענווה אל מול מה שנדרש מאתנו מאת ה'.

אנחנו מקווים ומתפללים שנצליח לסיים את השנה בטוב, בע"ה, מתוך התחושה הקבועה של גודל ורצינות ומתוך אחווה רעות, ודיבוק חברים.

הרב רועי צור נקבע כמי שיחליף אותי כמנהל החטיבה בשנה הבאה. אני מאחל לו בע"ה הצלחה גדולה בכל דרכיו, ושיוביל את החטיבה מעלה מעלה.

 

בברכת בשורות טובות ישועות ונחמות

הרב עמית נעמן

מנהל החטיבה

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

15/03/2020 עדכון להורים - למידה מרחוק בתקופה זו

הורים ותלמידים יקרים שלום רב.

אנחנו נמצאים בתוך אירוע גדול שנכפה עלינו, אך אנחנו מאמינים שבע"ה הכל יגמר במהרה, ונהיה כולנו טובים וחזקים יותר מהאירוע.

חשוב לנו מאוד להצליח לייצר מסגרת למידה כלשהיא לתלמידים, למרות שברור לנו שלא ניתן להעתיק את הלמידה בבית הספר לבית, חשוב לנו לגרום לתלמידים חווית למידה מרחוק במקצועות מגוונים.

צוות המורים בישיבה תרגל את נושא הלמידה מרחוק על פי הנחיות משרד החינוך.

עד הערב המחנכים ישלחו לתלמידים את המייל הארגוני שלהם ויסבירו כיצד לפתוח אותו.

כניסת התלמידים תעשה רק דרך המייל הארגוני, הסיסמא היא 12345678

החל ממחר, מורים ישלחו משימות שאותן יש לבצע עד יום חמישי. כך, כל תלמיד יוכל לקחת אחריות על הלמידה שלו ולנהל לעצמו את הזמן.

המשימות ינעלו ביום חמישי בשעה 18:00, המורה יבדוק ויזין ציונים במשוב.

הציונים ישוקללו בתעודה ויהוו חלק מהציונים לתעודה בשליש השני.

 תעודת שליש שני שתישלח להורים בעוד כשבועיים.

תלמידים יקרים, אנו סומכים עליכם שתצליחו להתמודד בהצלחה עם נושא הלמידה מרחוק ותנהלו שגרת יום טובה ומשמעותית.

הורים יקרים- אנו סייעו לבנכם במתן הכלים והאפשרות לקיים את הלמידה.

לכל בעיה ועזרה ניתן לפנות למלכה חן malka416@gmail.com או למחנכים.

בברכת שבוע טוב ובריאות איתנה בשורות טובות ישועות ונחמות.

 

הרב עמית נעמן

           וצוות החטיבה

(קרא עוד...) מצגת/pdf

12/03/2020 עדכון להורים בנושא הקורונה - הערכות בחט"ב

בס"ד, ט"ז אדר תש"ף

12 במרץ 2020

להורי התלמידים בחטיבת הביניים היקרים

 שלום רב,

עדכון בעקבות הקורונה

המצב החריג שנקלענו כולם אליו, מעלה חששות רבים וחוסר וודאות.

גם אנחנו עוקבים אחר הפרסומים וההנחיות ממשרד החינוך והבריאות.

ברור לנו שהקב"ה משגיח על העולם ועלינו ולא עוזב חסדו מאתנו אף פעם, וגם אם המצב לא ברור ולוט בערפל, בע"ה מתוך הצרה נושע. זו אמונה ברורה שחשוב שגם הילדים שלנו ישמעו, ויקבלו את הביטחון והיציבות מאיתנו.

עם האמונה הברורה הזו אנחנו כמובן קשובים לכל ההנחיות שיוצאות  לגבי איסור ההתקהלות מעל 100 אנשים. אנחנו נדאג לפצל את התלמידים בתפילות ואם צריך גם בחדר האוכל.

 • אסיפת ההורים שתוכננה לשבוע הבא ביום חמישי כג' אדר (19/3) – לא תתקיים.
 • כרגע לא ידוע לנו על תלמידים בחטיבה שאמורים לשהות בבידוד, כמובן אם יהיו כאלו אנחנו נדע זאת, ונשתדל לעזור ככל שנוכל.
 • אם יוחלט על סגירת בתי הספר אנחנו נעבור לשיטת למידה מרחוק, החטיבה העליונה השתלמה בעניין לפני שבוע ואנחנו נשמח להיעזר וללמוד על מנת לנסות ולנצל עד כמה שניתן את הזמן.
 • אם אתם מרגישים שילדכם זקוק לתמיכה נפשית, או שהוא סוער מהמצב יותר מהרגיל, אתם מוזמנים לפנות אל תמר היועצת, או אל רבקה הפסיכולוגית, או אל המחנכים ואלי. אנחנו נשמח לעזור ככל שנוכל.

אנחנו כולנו תפילה ותקווה שנצא מהמשבר הנוכחי כמה שיותר מהר, ובע"ה חזקים וטובים יותר.

בברכה

הרב עמית נעמן מנהל החטיבה

וצוות חטיבת הביניים

(קרא עוד...) מצגת/pdf

24/02/2020 עדכון תקופתי- אדר

לכל ההורים היקרים שלום רב,

סיימנו את חודש שבט וכפי שכתבנו ציינו אותו כחודש בריאות ברבדים השונים: בריאות הגוף-בשיחות על תזונה והיגיינה, פעילות בחדר כושר וביום ספורט,בריאות הנפש- בשיחות שונות בענייני מיניות בריאה ועוד, ובטהרת הנשמה- בשבוע שלם של לימוד תורה- "התורתון". ציינו שעבור יהודי- התורה היא הבריאות הגדולה ביותר. ב"ה זכינו שהשבוע היה מוצלח מאוד, וזכה לשיתוף פעולה מדהים מצד התלמידים שנהנו מאוד, אחד מהתלמידים אף אמר לנו שחבל שלא כל השנה לומדים כך.

ישר כח גדול לרב יוני על הארגון המסור וההכנה המדוקדקת שבזכותה היה מוצלח כל כך, תודה רבה לכל המחנכים שהעומס הגדול נפל עליהם, ותודה לשאר המורים המקצועיים שעזרו, בדקו מבחנים ותמכו בנו. תודה גדולה להורים ששלחו מסרונים מחזקים ותודות, זה תמיד נותן כוחות.

החודש התקיימה שיחתו של איציק בקאל בענין קשב וריכוז, בתחילה לכל המורים והמחנכים, ולאחר מכן להורים המעוניינים, אנחנו חושבים שזה נושא חשוב מאוד ושמחנו על כל הורה שהגיע לשיחה. בע"ה בקרוב תתקיים שיחה כזו גם לקבוצות תלמידים מסוימות שנבחר.

אנחנו נכנסים לחודש אדר,ואמרנו לתלמידים שחודש אדר ופורים הוא חודש של שמחה פנימית אמיתית, ושל ריבוי אור התורה "הדור קיבלוה בימי אחשוורוש", ולא חס וחלילה הפוך- חג של הוללות והפקרות.

בתכנון החודשי יתקיימו אי"ה ימים של פעילויות שמחות ומגבשות, וימי הלימודים יהיו קצרים יותר, ויתקיימו ימי למידה רגילים, אך הכל יתקיים בתוך המסגרת ולא כגחמות אישיות של התלמידים. זה עובד מצוין שמשלבים ימי לימוד רגילים עם ימי פעילויות מהנות- זה שומר על איזון נכון ובריא ולא גורם להתפרקות של המערכת. בנוסף הבהרנו לכל התלמידים שיש איסור גורף להכניס נפצים, קפצונים, שומים וכל שאר מרעין בישין ומתפוצצים. החומרים האלו מסוכנים מאוד, ועל פי רוב אין להם תקן, לצערנו הרב כל שנה ישנם מקרים קשים של פגיעות בגוף. אנחנו נשעה מהישיבה תלמידים שיביאו נפצים או יתעסקו איתם בישיבה.

כמו כן אנחנו לא נקבל תלמידים עם תספורות שונות או שיער צבוע, תלמיד שיגיע עם שיער צבוע או מסופר לא ראוי יישאר בביתו עד אשר יצמח שערו וישוב לצבעו המקורי. מניסיון של שנים קודמות התלמידים מבינים את הרוח הנכונה ומצליחים ליהנות מאוד מהפעילויות ללא צורך לשבור מסגרות וגבולות, נשמח מאוד לעזרתכם בעניינים אלו.

בנוסף האיסור להביא פלאפונים קיים גם בכל ימי חודש אדר. 

כחלק מהרצון להוסיף חסד אנו מארגנים משלוח מנות לעובדי הישיבה (בניקיון, חד"א ותחזוקה) להוקרת הטוב. נשמח אם תוכלו לשלוח עם בנכם חטיף עבור משלוח זה בשבוע הקרוב. כיתות ח'- חטיף מתוק, כיתות ז' חטיף מלוח.

אנחנו מקיימים ישיבות פדגוגיות בימים הקרובים לקראת חלוקת התעודות, ומשתדלים לשבת על כל תלמיד ותלמיד לבדוק התקדמות ולראות איך לעזור לו להתקדם, נשמח לראותכם ביום ההורים הקרוב ביום חמישי כג' אדר 19/3 החל מהשעה 15:00, דף רישום ישלח בנפרד.  

שיהיה לנו חודש אדר שמח מואר ובטוח בע"ה.

"ליהודים היתה אורה ושמחה ששון ויקר"

הרב עמית מנהל החטיבה

וצוות חטיבת הביניים

(קרא עוד...) מצגת/pdf

24/02/2020 אירועים ופעילויות חודש אדר תש"ף

27/01/2020 עדכון תקופתי - שבט

בס"ד, א' שבט תש"ף

27 בינואר 2020

 

להורי התלמידים בחטיבת הביניים

 שלום רב וחודש טוב,

כמו בכל פעם התרגשנו מאוד לפגוש אתכם בערב ההורים שהתקיים שבוע שעבר, היה מרגש לראות את בית המדרש מלא ורועש מקולות הלמידה.  הלימוד המשותף ולאחר מכן ההרצאה היפה של גרשון בר כוכבא סגרו ערב חוויתי ומשמעותי עבור כולנו. ושוב תודה להורים הרבים על התודות שנאמרו או נכתבו, זה באמת מחזק אותנו ונותן לנו כחות להמשיך במשימות. התלמידים ואנחנו המשכנו לארוחת ערב ושחיה בבריכה, התלמידים נהנו מאוד ושמענו שבחים מהאחראי בבריכה על ההתנהגות המופתית שלהם.

חודש שבט הוא חודש הבריאות שלנו והוא עמוס בפעילויות שונות ומגוונות: הרצאות על תזונה נכונה ושמירה על אורח חיים בריא, הרצאות על בריאות הגוף והנפש, ופעילויות בחדר הכושר עם שמעון זרקא, המורה לחינוך גופני, ויום ספורט מיוחד. בנוסף לזה, השנה, נשמע את הרצאתו של יאיר אורבך ממירב עם סיפור החיים המרתק שלו. בשבוע האחרון של חודש הבריאות נקיים "תורתון" על משקל מרתון, שבוע שבו נחזור לבריאות הנשמה ונשקיע את מירב השעות ללימודי קודש בתחרות בין הכיתות על מנת להגדיל תורה ולהאדירה.

בחודש זה, נשתדל במסגרת שעורי אמונה לגעת בנושא המיניות ממקום תורני ובריא, בהובלת צוות הרמים בהנחיה של הרב גדי, תמר ושלי. חשוב לנו לפתוח את הנושאים האלו ממקום טהור בריא ומפוקח בהבנה שלצערנו ישנה חשיפה רבה לנושאים ממקום לא מפוקח ולא צנוע.  מצורפת טבלת הפעילויות המתוכננות לחודש זה.

אירועים קרובים

 • התקיימה אתמול (26/1), ותתקיים גם בראשון הבא (2/2) בדיקה של רופא שיניים לכלל תלמידי החטיבה, תוצאות הבדיקה ישלחו עם בנכם אליכם.
 • היום, יום שני ,ר"ח שבט (27/1), תתקיים הצגת השביעית של הישיבה התיכונית להורים ולצוות וביום שלישי ההצגה פתוחה לכולם. תלמידי החטיבה מוזמנים אליה ללא תשלום כחלק מכלל תלמידי הישיבה. ההגעה והחזרה היא באחריות ההורים.
 • ביום שני כ"ט שבט (24/2) בשעה 20:00, תתקיים בישיבה הרצאה של איציק בקאל, מאמן אישי ומנחה קבוצות להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז בנושא "מעולמו של הילד עם קשיי קשב וריכוז" לכל המעוניינים - מוזמנים בשמחה!
 • סיום שליש ב' ואסיפת ההורים יתקיימו ביום חמישי כג' אדר (19/3), בשעות 15:00 - 19:30 אנא רשמו לפניכם את התאריך. 

לכל תלמידי כיתות ח' שיוצאים להבחן במקומות השונים אנחנו מאחלים הצלחה גדולה, וכמובן לקחת הכל בפרופורציות! אנחנו נשמח לעזור ככל שנוכל לתלמידים להגיע למקומות המתאימים להם.

המשך חורף גשום ובטוח, ובע"ה חודש בריא מכל הבחינות לנו ולכל עם ישראל.

בברכה

הרב עמית נעמן

מנהל חטיבת הביניים

(קרא עוד...) מצגת/pdf

27/01/2020 תוכנית חודש בריאות תשפ"א

31/12/2019 עדכון תקופתי - טבת

           בס"ד, ג' טבת תש"ף

31 בדצמבר 2019

להורי התלמידים בכתות ז', ח'

שלום רב וחודש טוב,

בראשית הדברים אני רוצה למסור תנחומים למורה לספורט היקר והאהוב יהודה ליין שאימו נפטרה השבוע, שבע"ה ינוחם בירושלים ולא ידע עוד צער.

סיימנו את תקופת השליש הראשון עם אסיפת הורים מוצלחת בה השתתפתם, ואליה הגיעו רובם המוחלט של ההורים. הורים רבים ניגשו לפרגן ולומר תודה, ואני חייב לומר שזה מאוד מחזק אותנו ונותן כוחות להמשיך ולהשקיע. שמחנו גם מהביקורת הבונה שנאמרה ממקום אמיתי וטוב, ובע"ה נשתדל לתקן את הצריך תיקון.

לפני היציאה לחופשה התקיימה פעילות עם כיתות ה-ו של בית הספר גולן בהובלת כיתות ח'. התלמידים למדו יחד הלכות חנוכה והשתתפו בחידון ולאחר מכן השתתפו בפעילות חוויתית באולם הספורט עם שמעון זרקא המורה לחנ"ג, היה מוצלח מאוד, ובע"ה נמשיך את שיתופי הפעולה עם בתי ספר מהאזור.

ביום שני לפני היציאה לחופשה שמענו את אלכס בן זיקר, מכיתת הכוננות של קריית ארבע, שהשתתף בקרב בציר המתפללים, הקרב בו נהרג דרור וינברג הי"ד, השיחה היתה מרוממת ומעניינת ונגעה בגבורה ברבדיה השונים.

אירועים קרובים

 • בשבוע הבא צום עשרה בטבת ביום שלישי (7/1), יתקיימו לימודים עד השעה 12:00 ללא ארוחות, אנחנו מבקשים שגם תלמידים שאינם צמים יכבדו ויאכלו בצד בכדי להתחשב במי שצם. תתקיים שיחה לציון יום השואה שנקבע לפי הרבנות הראשית כיום הקדיש הכללי.
 • ביום שני, כ"ג טבת, (20/1) יתקיים, אי"ה, ערב ההורים המסורתי עם גרשון בר כוכבא. הערב יפתח בלימוד הורים וילדים וימשיך עם שיחתו של גרשון. לאחר מכן התלמידים ייסעו לקאנטרי. הזמנה לאירוע תשלח בנפרד אך נשמח שתשריינו את התאריך!

לימודים לימודים

 • בשעה טובה הצלחנו לפתוח הקבצה נוספת במתמטיקה לכיתות ז', הקבצה זו תהיה הקבצת מצוינות בהובלתו של בני מרוואני, רויטל ניסמפור רכזת תחום מתמטיקה בחטיבה ומלמדת הקבצה א' בכיתות ז' תיצור קשר עם התלמידים המתאימים ומכתבים ישלחו להוריהם בימים הקרובים, בהצלחה!
 • המורה רז אבני שלימדה שפה בכיתות ז' החליטה לעזוב במפתיע באמצע שנה ולעבור לעיסוקים אחרים, מאחלים לה הצלחה בדרכה החדשה. ב"ה הצלחנו למצוא מורה מחליף בשם אלעד קרטא מאבני איתן, הוא יחל ללמד במקום רז בימים הקרובים, בהצלחה לו, לצוות שפה ולהדס, רכזת צוות שפה בחטיבה.
 • אני מזכיר שוב לכולם: לוח המבחנים חולק בסיום שליש א' והוא נמצא באתר הישיבה (חטיבת ביניים/מערכת ומבחנים), כך שניתן לראות ולעקוב אחר המבחנים הבאים.

מסגרות המשך כיתות ח'

כפי שפרסמנו בעבר, אנחנו עסוקים מאוד לעזור לתלמידים למצוא את המסגרת המתאימה להם, מי שלא רואה בישיבה תיכונית חספין את המשכו הטבעי. המחנכים ותמר היועצת, עוברים בכיתות ומדברים עם התלמידים.

אתמול, ב' טבת (30/12), נפתחה ההרשמה באתר החמ"ד, כל התלמידים מחויבים להירשם בחודש הקרוב, גם אלו המתעתדים להמשיך כאן בישיבה. יש לסרוק תעודת זהות, תמונת פספורט ותעודה של כיתה ח' לפני הרישום.

 • אנחנו מעוניינים מאוד שתפתח כיתה קטנה לכיתות ט' שבה תלמידי כיתה ח' מהכיתה הקטנה שלנו ימשיכו בישיבה עם תוכנית מיוחדת, אנחנו בבדיקה שיש מספיק תלמידים ומול הישיבה התיכונית ובע"ה מקווים לבשורות טובות בעניין.

ולסיום תזכורת, נא לשלוח את הילדים בזמן, תפילה מתחילה בשעה 07:00, למי שיש בעיה נא ליצור קשר עם המחנכים מראש. אנחנו לא נקבל תלמידים שהגיעו מאוחר לישיבה ללא תיאום מראש, וזאת על מנת לשמור על מסגרת טובה ומקדמת לתלמידים.

שיהיה לנו חודש טוב ושמח ובע"ה ימשיכו לרדת עלינו גשמים מבורכים כפי שזכינו בחנוכה.

הרב עמית נעמן

מנהל החטיבה

(קרא עוד...) מצגת/pdf

28/11/2019 עדכון תקופתי - כסלו

"באו זרים למקדשי, לגדע קרן ישראל הפרו חגי וחדשי שבתה עבודה מאריאל, יאתיו חשמונאים ציוויתם אזרת עוז וגבורה, לישע עמך יצאת, וגאלתם חיש מהרה "

לכל ההורים היקרים שלום רב וחודש טוב.

 

ברוך ה' חזרנו מהטיול השנתי שמחים ומלאי חוויות, למרות כל האתגרים שעמדו בפנינו, החל מפסילת המסלולים ומחסור בכוח אדם, וכלה בשינוע ארוחת הערב מהישיבה ותפעול כמעט עצמאי של הארוחות (מאחלים לזאב החלמה מהירה) וברוך ה' הצלחנו לעמוד במשימה בגדול. תודות גדולות לרב גדי על כל התכנון והביצוע של הטיול, לכל המחנכים על העמידה בכל המשימות, לשמעון זרקא המורה לחינוך גופני שהצטרף אלינו ליום טיול, וליהודה סדן על כל העבודה והליווי המסור ,והכי חשוב שכולם עבדו ברוח טובה ובשמחה, ואנו, אנשי הצוות, נהנינו לפחות כמו התלמידים..

תודה גדולה לכם, ההורים, על כל המסרונים והתודות- זה מחזק אותנו מאוד!

תלמידים רבים נרתמו לעזרה בטיול, ארגון האוכל, ניקיון במסלולים ובמאהל ועזרה סתמית לחברים בהליכות הלא פשוטות.

חשוב לנו לציין את המצטיינים שבהם שעשו מעל ומעבר ותרמו להצלחת הטיול:

כיתה ח1: מרדכי סאפר, אלרואי סינוואני ויהושע אנגל.

כיתה ח2: ניתאי כהן, בארי רבי, יהודה פרזין ואיתן נעמן.

כיתה ח3: עמרם כהן וינון דהן.

כיתה ז1- יהוא רנד, יונתן גליקמן, ונעם עדיאל מרוואני,

כיתה ז2- יאיר כהן, ידידיה פרנקו, אביב קלרמן ואורי שחר.

כיתה ז3- עקיבא דוד.

ניתן לראות את השינוי אצל התלמידים לאחר הטיול, הקשרים שנוצרו או התחזקו בין התלמידים לצוות ובין התלמידים עצמם מאפשרים לבבות פתוחים לשינויים.

 • השבוע נערכו ישיבות פדגוגיות על כיתות ח', ובשבוע הבא יערכו ישיבות על כיתות ז'  לקראת הערב הורים וחלוקת התעודות שייערך, אי"ה, ביום חמישי יד' כסלו (12/12). אנחנו מבקשים להירשם במייל ההזמנה שנשלחה השבוע, ולדייק בזמן על מנת שהמחנכים יוכלו להיפגש עם כולם ולאפשר להם את הזמן הראוי. אנחנו ממליצים להגיע עם בינכם כדי להעביר מסר של לקיחת אחריות שלו, ובנוסף להשאיר זמן להיפגש עם המורים המקצועיים. 

 

 • כפי שכתבתי בתחילת השנה אנחנו בחרנו לייעד שנתי את הנושא "השתייכות". בתוכו נכנסו הפרויקט "תפקיד לכל תלמיד" בכיתות ח' שרץ כבר חודש בהצלחה-, והשבוע התחלנו במעגלי שיח לכל החטיבה, במסגרתם כל כיתה מחולקת לשניים ופעם בשבוע נפגשת לשיח משתף בנושאים שונים במטרה לפתח שיח רגשי ולתרגל שיתוף והקשבה. ההתחלה היתה טובה ומקווים להמשיך במרץ בפרויקט החשוב הזה. 
 • בשבוע הבא הרב גדי יוצא למילואים לשבוע, אנחנו מאחלים לו בהצלחה וחזרה לשלום.
 • ביום  חמישי, ז' בכסלו, התלמידים ישתחררו מוקדם יותר לקראת שבת ארגון. חזרה ביום ראשון י' כסלו (8/12) בשעה 10:15, הסעות לפי הטבלה הבאה:

 

קו 74

קו 11

הסעה שלנו

9:00 אלוני הבשן

9:30- קניון קצרין

9:35 אבני איתן

 • קשת
 • אניעם

9:40 נוב

 • יונתן
 • יונתן

9:50 רמג"ש

 

 • נטור

 

 

 • רמג"ש

 

 

 

 • בשבוע של חנוכה נלמד בנר ראשון ושני עד הצהרים, על מנת שגם הרחוקים יספיקו להגיע להדלקת הנרות בזמן. יציאה לחופש מיום שלישי כו כסלו (24/12) וחזרה ללימודים ביום שלישי ג' טבת (31/12)

מעברים לכיתות ח'..

אנחנו התחלנו לדבר בכיתות ח' על המשך דרכם בכיתות ט'. אנחנו רואים עצמינו כבית הספר שש שנתי וכהתחלה לישיבה התיכונית בחיספין, אך אנחנו משתדלים לכוון כל תלמיד לפי מה שמתאים לו, והשתדל שתלמידנו יחשפו לאפשרויות השונות מסביבנו. לגבי הכיתה הקטנה אנחנו כרגע בבדיקה להיתכנות כזו בשנה הבאה, וזה תלוי קודם כל ברצון ההורים והתלמידים להמשיך בישיבה בכיתה ט'.את התהליך כולו מלווה תמר הנמן היועצת והמחנכים בכיתות. מאחלים לכולם לבחור נכון.

שיהיה לכולנו חודש כסלו טוב ושמח, ושנזכה לאורותיו של חג החנוכה המתקרב.

הרב עמית נעמן,  מנהל החטיבה

(קרא עוד...) מצגת/pdf

30/10/2019 עדכון תקופתי - חשוון

בס"ד, א' חשוון תש"ף

30 לאוקטובר 2019

 

להורי התלמידים בחטיבת הביניים

שלום רב וחודש טוב,

 

חודש תשרי המבורך בחגים עבר עלינו וברוך ה' שבנו ללימודים ולשגרה המבורכת, שכולנו תקווה שתהיה שלווה ותאפשר בניה של תהליכים אצל תלמידים, וגיבוש הכיתות.

כפי שרבים ודאי יודעים, החטיבה שלנו עוברת טלטלות בתקופה האחרונה עם גילוי המחלה אצל יעל ונאוה, מחנכות הכתות המקדמות. סמיכות האירועים טלטלה אותנו, מורים ותלמידים כאחד, ונדרשנו לגלות כוחות להמשיך הלאה בשמחה למרות הניסיונות, ולהתפלל להצלחה, לרפואה שלמה ולחזרה מהירה אלינו בעזרת ה'. שוחחנו עם צוות המורים המורחב ועם התלמידים, ואנחנו נשמח מאוד שאם צפים דברים בבית, פחדים, חרדות או שאלות תעדכנו אותנו בכדי שנוכל לעבור את התקופה הזו להתגבר ולצאת ממנה חזקים וטובים יותר.

 • בתחילת החודש התלמידים קיבלו לוח מבחנים, הוא מפורסם גם באתר, תוכלו לראות את המבחנים הקרובים ולתזכר את ילדכם במידת הצורך.

ללוח המבחנים הכנסו כאן.     או ישירות באתר הישיבה: חטיבת ביניים / מערכת ומבחנים.

 • אנחנו מתקרבים לטיול השנתי שיתקיים, אי"ה, בתאריכים כ'- כ"ב חשוון (18/11 - 20/11). כמיטב המסורת אנחנו מטיילים במדבר יהודה וישנים בחוף המסודר - קלי"ה, פירוט ישלח בהמשך בצורה מסודרת.

על מנת לצאת לטיול חובה לשלוח הצהרת בריאות (למי שטרם עשה זאת) ולהסדיר את התשלום המלא ללימודים בהנהלת חשבונות.

 • כיתות ז' חולקו להקבצות בשפה והחלו ללמוד בהקבצות המתאימות. אני מזכיר שוב למי שעדיין לא רכש ספר שפה או גמרא, ניתן לרכוש דרכנו ב50 ₪.
 • בכיתות ח' מתחילה תוכנית מעברים לעזרה לתלמידים בבחירה של מקום הלימודים בשנה הבאה.
 • כפי שפרסמנו החוגים התחילו גם בימי שלישי וגם בימי חמישי וברוך ה' התלמידים שמחים מאוד בשעות יקרות אלו. אשמח אם תוכלו להתעדכן עם בנכם בחוג שבחר ולבדוק מידי פעם האם הוא מרוצה וממצה את עצמו שם.

 

אנחנו מקוים שנזכה לשנה מבורכת לפחות כמו שנה שעברה, בגשמי ברכה ורוב טוב, בשורות טובות ישועות ונחמות.

 

בברכה

הרב עמית נעמן

מנהל החטיבה

(קרא עוד...) מצגת/pdf

02/10/2019 עדכון תקופתי - תשרי

לכל ההורים היקרים שלום רב ושנה טובה ומתוקה.

סיימנו את החודש הראשון בשנת הלימודים, וברוך ה' השנה נפתחה בצורה טובה ורגועה. הספקנו ליהנות מטיול פתיחת לב במג'רסה, סיור סליחות מדהים בפקיעין, וערב לימוד והתעוררות חשוב שעסק בפלאפונים שכלל שיחה עם גלעד האן. ערב הלימוד היה חשוב מאוד וכפי שהדגשנו בערב זהו היתה יריית פתיחה לשיח בניכם ההורים והילדים על הנושא, ושוב ישר כוח גדול לכל מי שהגיע, ותודה רבה לכל מי שהודה לנו או שיתף לאחר הערב, זה מחזק אותנו מאוד להרגיש שהדברים שאנחנו עושים אכן נוגעים ומשמעותיים, או הערות בדברים שצריכים שיפור.

כפי שציינו בפעם הקודמת מבחני ההקבצות השונים נעשו והתלמידים חולקו בהתאם לרמתם, מחר יחלו גם ההקבצות השונות בגמרא. אנחנו מקפידים לומר לתלמידים שהכי חשוב שכל תלמיד יהיה במקום המותאם לו ביותר ושם הוא יעשה את מירב המאמצים, אין חשיבות לגובה ההקבצה אלא לימוד מותאם וכמובן משמח.. 

בשבוע שעבר התחילו החוגים השונים בימי שלישי, כפי שפורסם, ולאחר החגים יחלו חוגי אחרי צהרים בימי חמישי, ישר כוח גדול למלכה חן ולרב גדי על ניהול החוגים.

בשבוע שעבר התחלנו גם בפרויקט המיוחד השנה- "משמעותיים בחטיבה"- שנותן אחריות לכל תלמיד בכיתה ח', תפקידים שונים בבית המדרש, ניקיונות, חדר אוכל ועוד פרויקט שמוביל הרב ברק, המחשבה מאחורי הפרויקט היא לגרום לתלמידים להרגיש יותר שייכות לחטיבה, ולפתח בהם אחריות. בהצלחה גדולה לכולם!

מבט קדימה:

 • היום, צום גדליה, מסיימים מוקדם, התלמידים יחזרו בשעה 13:00 הביתה.
 • ביום שני הבא תתקיים שיחה של ראש הישיבה, הרב חיים איזנטל כהכנה ליום כיפור.
 • חופשת החגים מתחילה מיום שלישי ערב יוה"כ ועד יום שלישי כג תשרי. חזרה ללימודים ביום רביעי כ"ד בתשרי (23/10), לא יתקיימו לימודים בין יום כיפור לסוכות
 • ביום ראשון כ"ח בתשרי (27/10) יתקיימו חיסונים לכיתות ח' (נשלח מידע על כך לפני שבוע) נא להביא בהקדם פנקסי חיסונים מצולמים.
 • הטיול השנתי שלנו יתקיים אי"ה בימים שני עד רביעי בתאריכים: כ' – כ"ב חשוון (18-20/11) נא רשמו לפניכם.

תזכורות חשובות:

 • אנחנו מזכירים שאין להביא פלאפונים לישיבה בשום אופן, גם לא סגורים בתיק, אם יש צורך בפלאפון לתיאומים עבור נסיעות- נא לתאם עם המחנך/כת לפני כן.
 • נא להקפיד לשלוח את הילדים עם כיפה ועם מכנסיים ארוכים, לא נאפשר כניסה של הילדים לשיעורים בלי זה.
 • תספורות- אני מזכיר שוב שהתקבלה החלטה לפיה התלמידים יסתפרו בצורה אחידה ללא דירוג בשיער, אנחנו מודעים לקושי של חלק מהילדים ושמחים לדבר איתם בעניין, אך אחרי הכל לא נוכל לאפשר לילדים להיכנס לישיבה עם תספורות לא מותאמות, אנא עזרו לנו בכך.
 • אני מזכיר לכל מי שטרם סידר את התשלומים לישיבה לעשות זאת בהקדם.

 

בעזרת ה' תהיה לנו שנה טובה ומבורכת וכמאמר הפיוט:

" תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה"

כתיבה וחתימה טובה לנו ולכל בית ישראל

הרב עמית נעמן

מנהל חטיבת הביניים

(קרא עוד...) מצגת/pdf

01/09/2019 להורי התלמידים בחטיבת הביניים - אגרת לפתיחת שנת הלימודים

בס"ד א' אלול ה'תשע"ט

1 בספטמבר 2019

להורי התלמידים בחטיבת הביניים שלום רב,

ברוך ה' התחלנו את השנה בשמחה גדולה בהתכנסות יחד בבית המדרש לשיחת פתיחה והיכרות ולאחר מכן התפזרו התלמידים לכיתות לשיחות עם המחנכים השונים. לאחר ארוחת צהרים, התפללנו מנחה והתלמידים נסעו הביתה בשעה 14:00.  

לו"ז לזמן הקרוב:

מחר, יום שני ב' אלול (2/9) - נסיים את יום הלימודים בשעה 14:00, בשאר השבוע נסיים כרגיל בשעה 16:00. החוגים של ימי שלישי וחמישי יתחילו, אי"ה, עוד כשבועיים, הודעות על כך תשלחנה בנפרד.

הסעות:

אנא דאגו שילדכם מגיע עם כרטיס רב קו מוטען, שעות ההסעות וההטענה מפורסמות בשישי בגולן, אנחנו כמובן נשתדל לעזור בכל מה שניתן.

תשלומים:

ב"ה רוב ההורים סידרו את התשלומים כנדרש, אנחנו מבקשים מכל ההורים שטרם עשו זאת לסדר זאת בימים הקרובים. גם מי שמעוניין להגיש בקשה לעליית נוער צריך להסדיר את התשלומים ואם הוא יענה בחיוב על ידי עליית הנוער יזוכה בהתאם.

הצהרות בריאות:

ישר כוח לכל מי שחתם על הצהרות הבריאות, מי שעדיין לא חתם, אנחנו מבקשים לעשות זאת בהקדם האפשרי, לא ניתן להשתתף בשום פעילות חברתית ללא חתימת הורים ותשלום הביטוח הבסיסי לילדים.

טופס הצהרת בריאות נמצא באתר הישיבה / מנהלה.

מבחנים קרובים:

תלמידי כיתות ז' נבחנו בשנה שעברה במתמטיקה ואנגלית וחולקו להקבצות, תלמידים שעדיין לא נבחנו יבחנו היום, אי"ה, בכדי לכוון אותם למקום המתאים. בזמן הקרוב יתקיימו גם בחינות וחלוקה להקבצות במדעים, וכן מבדק "עמית" (לא על שמי...) בשפה וחלוקה להקבצות.

בגמרא הכיתות לומדות כל הכיתה יחד, ובקרוב יתקיימו מבחני הקבצות על מנת לחלק להקבצות השונות, המבחנים משובצים כבר בלוח המבחנים.

פעילויות קרובות מתוכננות:

 • ביום חמישי הקרוב, ה' אלול (5/9) נצא, אי"ה, לטיול גיבוש בגולן ופתיחת לבבות, חזרה משוערת באזור 13:00.  יש לשלוח אישור יציאה לבנכם במייל. יש לציין במייל את שם מחנך הכתה של בנכם. (פרטים מצ"ב למטה).
 • ביום שלישי, י"ז אלול (17/9) - בחירות כלליות (בע"ה אחרונות לתקופה זו).
 • ערב הורים וילדים – לימוד בענין סמרטפונים ושיחה עם גלעד האן יתקיים, אי"ה, ביום שני כ"ג אלול (23/9) – אנא שריינו את התאריך! 
 • סיור סליחות לפקיעין- יתקיים אי"ה, ביום חמישי כ"ו אלול (26/9). פרטים ובקשה לאישור הורים ישלחו בהמשך.

תזכורות חשובות:

 • נא לדאוג שבינכם מגיע עם מכנסיים ארוכים וכיפה בכל בוקר.
 • נא לדאוג שבניכם משאיר את מכשיר הפלאפון בבית.
 • נא לדאוג שבינכם יגיע בשעה 07:00 לפתיחת היום.

נשמח לעזור בכל שאלה ובקשה, ולעשות את המרב על מנת שבנכם יצליח בחטיבה, ילך ויחזור בשמחה כל יום ויתקדם בכל המישורים.

שנת לימודים טובה ומתוקה מבית חטיבת הביניים חספין.

 הרב עמית נעמן

מנהל חטיבת הביניים

אישור טיול

בע"ה ביום חמישי הקרוב ה' אלולו (5/9), נצא לטיול פתיחת שנה בגולן, על מנת לפתוח את הלב לקראת השנה החדשה ולהתגבש יחד.

נצא מהישיבה לאחר השיעור הראשון. חזרה משוערת בשעה 13:00.

יש להביא לטיול:

 • כובע
 • נעלים
 • 3 ליטר מים
 • בגדי שחיה ומגבת

נא לאשר יציאה לטיול במייל חוזר ולציין את שם המחנך והכיתה.

אם ישנן בעיות רפואיות או מניעות אחרות אנא ציינו זאת.

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

accessibility