06/04/2022 עדכון תקופתי - ניסן

בס"ד

הורים יקרים שלום רב,

סיימנו את חגיגות חודש אדר בשמחה וברוממות עם פעילויות רבות שליוו את החודש ולאחר פורים התחלנו את שליש ג' של השנה.

שליש זה מהווה נקודת זמן משמעותית הדורשת תשומת לב ואיסוף כוחות כדי לשמור על למידה רצינית על אף פסקי הזמן הרבים יחסית בגלל המועדים השונים שיש בו.

הסברנו לתלמידים את החשיבות של ההתגייסות ולקיחת האחריות שלהם ללמידה רצינית והתנהגות ראויה עד סוף השנה. בטוחים שיחד אתכם נוכל להגיע לסוף השנה מתוך רוממות רוח של למידה ועשיה ברוכה.

כדי לשמור על רציפות ורצינות ולאור התרופפות שחלה לאחרונה בנושא ההגעה בבוקר לחטיבה אנו מבקשים להבהיר כי יש חובה על התלמידים להגיע לתפילה בחטיבה בשעה 7:00. ישנה חשיבות גדולה לפתיחת היום בתפילה משותפת והקפדה על כך מאפשרת לשמור על יום למידה מאורגן ומסודר.

לאחר חג הפסח אנו נקפיד יותר על עניין ההגעה של הבנים לחטיבה בזמן. באם בנכם לא יכול להגיע מסיבה מוצדקת לתפילה ב7:00 עליכם לעדכן מראש את מחנך הכתה. במקרה שיש עניין רפואי או סיבה מוצדקת אחרת ניתן יהיה להגיע לחטיבה מאוחר יותר. תלמיד שיגיע באיחור לחטיבה ללא סיבה מוצדקת המדווחת על ידי ההורים למחנך, לא יוכל להמשיך את יום הלימודים בחטיבה וישלח חזרה לביתו.

אנו מבקשים את עזרתכם בהקפדה על כלל זה על מנת לאפשר לנו לשמור על מסגרת למידה במיוחד בתקופה שלפנינו. 

לאחר הפסח נפתחת סדנה לפיתוח יזמות (סלפ"י) סדנה זו היא סדרה של חמישה מפגשים המיועדת לתלמידים מכתות ז-ח שמעוניינים לעבור תהליך של למידה ופיתוח חשיבה יצירתית ויזמות. את הסדנה מעביר מדריך חיצוני ומומחה לתחום והיא מהווה אתגר מרענן וחוויתי למי שמתעניין. המפגשים יתקיימו לרוב בימי שני בשעות 13:30-15:00. מי שמצטרף לוקח אחריות להשלים את השיעורים שהוא יוצא מהם לטובת הסדנה. תלמיד שמעוניין להצטרף יפנה למורה מלכה חן להירשם.

להלן קישור ללוח מבחנים ואירועים מתוכננים עד סוף השנה. שימו לב שהלוח מתעדכן מדי פעם. 

פריחת האביב שסביבנו הבאה לאחר החורף המבורך שזכינו לו, מזכירה לנו שוב את כוחות החיים הגנוזים בטבע על כל רבדיו. פריחה שיש בה עוצמות גדולות הפורצים ועולים ומתגלים לנו. אנו פוגשים כוחות אלו גם אצל הבנים הצומחים וגדלים ומנסים יחד אתכם לזהות, לברר ולנתב את הכוחות האלו לצמיחה שיש בה קדושה ויראת שמים, עשיית טוב בדרך ארץ ובשמחה.

חג פסח כשר ושמח

הרב  רועי צור

מנהל חטיבת הביניים

(קרא עוד...) מצגת/pdf

01/03/2022 עדכון תקופתי חודש אדר א'

בס"ד

הורים יקרים שלום רב,

גל האומיקרון של הקורונה דועך ואנו מרגישים זאת גם בחטיבה. בחודשיים האחרונים התמודדנו עם היעדרויות רבות וממושכות של תלמידים ואנשי צוות שחלו בקורונה. פריסת ההיעדרויות על תקופה ארוכה ומשמעותית אילצה אותנו להתנהל באי ודאות ובצורך לתת מענה חינוכי ולימודי שונה ממה שאנו רגילים בתקופה זו של השנה. אני רוצה להודות לכל צוות המורים שהתגייסו לאורך כל התקופה לסייע ולתת מענה לצרכים השונים ובמאמץ לשמור על שגרת הלמידה עד כמה שניתן על אף התנאים המורכבים איתם התמודדנו. יחד עם זאת, ניכר כי המצב המתמשך של היעדרויות ומילויי מקום משפיע על התלמידים ועל אף שהמסגרת נשמרה יש צורך לחזק את העמידה בכללים וההתגייסות של הבנים ללמידה רצינית. אנו עושים מאמץ לעזור לתלמידים לקחת אחריות על הלמידה שלהם ועל התנהלות תקינה ומכבדת. כדי לעזור לתלמידים ולנו כצוות בעניין חשוב להקפיד על הגעה בזמן וברצף ללמידה בחטיבה. התמדה בנוכחות בשעורים השונים והגעה עקבית לחטיבה למשך כל יום הלימודים מאפשרת להבנות תהליך רציף של עמל והתקדמות לכל תלמיד באופן אישי ולכלל התלמידים יחד במעגל הכיתתי, השכבתי ושל כלל החטיבה. נשמח שגם אתם תסייעו מצדכם לבנים להקפיד על כך.  

לקראת חודש אדר ב' ברצוני להדגיש את חשיבות השמירה על כללי ההתנהגות והבטיחות במיוחד בימים אלו. חל איסור מוחלט להביא לחטיבה נפצים מסוגים שונים או כל חפץ / כלי אחר המהווה סכנה בטיחותית/ בריאותית למשתמש או לסביבתו. אנו רוצים לחגוג את חודש אדר בפעילויות שונות ומגוונות במשך הימים עד פורים ומבקשים להדגיש את החשיבות בשמירה על הרכוש ועל כבודם של הסובבים אותנו. כמו כן, במקביל לימי הפעילות, נמשיך לקיים ימי למידה רצינית ומשמעותית. במסגרת הפעילויות השונות יהיו ימים בהם נסיים את הלימודים מוקדם מהרגיל. נעדכן אתכם על כך מראש.

בתקופה האחרונה התחלנו להפעיל בחטיבה מספר תכניות התערבות על מנת לתת מענה רגשי/ חברתי / חינוכי לתלמידים. התוכניות ניתנות במסגרת קבוצות העצמה חברתית או אישית בדרכים שונות אשר מקנות לתלמידים כלים לחיזוק הדימוי העצמי, היכולות הבין אישיות, המקום שלהם בחברה והיכולת להתמודד עם קשיים ואתגרים.

במקביל וכפי שדיווחנו לכם במכתב נפרד, אנו מתחילים בימים אלו להעביר בכתות תכנית חינוכית בנושא התבגרות בכלל ובהתבגרות מינית בפרט תוך הבניית יחס נכון ובריא לנושא המיניות ולנושא המוגנות בתחום זה בכלל ובפרט ברשת. אנו פועלים על פי תכנית "עלומים".

תכנית "עלומים" מיועדת לבני נוער צעירים בציבור הדתי בראשית תהליך התבגרותם (גיל חטיבת ביניים). התוכנית מובנית קומה על גבי קומה, כאשר קומת הבסיס היא הלימוד מהי מיניות בריאה. תפיסת התוכנית היא כי לפני הכול יש לבנות תשתית של מיניות בריאה בקרב בני הנוער, ללמדם על ההתפתחות המינית של גופם בגיל ההתבגרות, על הזכות שיש בה ועל קדושתה – שמכוונת ונשמרת להקמת משפחה יהודית. על גבי קומה זו, של בריאות ויחס של קדושה ורוממות כלפי נושא המיניות, נבנית הקומה הבאה – קומת המוגנות. בקומה זו התוכנית מלמדת את בני הנוער כיצד לשמור על עצמם, ואיך לזהות מתי נחצה גבול ו'זר נכנס אל הקודש'. במקביל לבניית קומות חשובות אלה התוכנית מסייעת ליצור שיח פתוח, ישיר, כנה ואמתי בנושא המיניות על כל רבדיה בין הנערים להורים ולצוות החינוכי, וכך הופך עולם המבוגרים לכתובת משמעותית עבורם לשאלות ולהתמודדויות בנושא. כחלק מהתכנית המחנכים מקבלים הדרכה מאיש מקצוע מומחה בתחום. (התכנית כולה קבלה את ברכתו ועידודו של הרב דרוקמן).

בהקשר זה נביא את דבריו של הרב קוק באורות הקודש ג':

"...השקפת הטוב העולמי, ההשקפה האופטימית, של וירא אלהים את כל אשר עשה והנה טוב מאד, היא נותנת מקום לאידיאליות להתפשט גם על הנטיה המינית. ואם ירד טבע הבשר ויצר לב האדם עד כדי התפתחותה של הערלה, הנה יסול לו האדם את דרכו האצילית בתיקון ברית קודש על ידי המילה, ואז ימצא את כל כוחותיו נטויים למטרה כללית אידיאלית קדושה, ומבשרו יחזה אלוה, ויקדש את קדוש ישראל, ד' אחד".

מתפללים שנזכה להיות שליחים נאמנים גם בתחום זה ושנצליח לבנות יסודות בריאים וחזקים של קדושה וטהרה בלב הבנים. 

כחלק מהעיסוק בנושאים אלו אנו מזמינים אתכם ההורים לשני מפגשים:

המפגש הראשון יתקיים ביום שני ד' אדר ב' 7/3. בשעות 18:15-21:15.

נפגש לערב לימוד חוויתי של נושאים הקשורים בהתבגרות אותה חווים הנערים, בנוכחות של הטלפון הנייד בחיינו ובהשלכות איתם התלמידים ואנחנו מתמודדים. הערב יהיה בהנחייתו של הרב יוני לביא ומלווה בהצגות קצרות של "אירועים מהחיים" בתחום זה. אנו רואים חשיבות גדולה בהשתתפותכם (אבות ואימהות) בערב זה! (תוגש ארוחת ערב קלה).

המפגש השני יהיה בהנחייתו של ניר יוסף, עו"ס המנחה את צוות המחנכים בתכנית עלומים. על תאריך למפגש זה נשלח הודעה בהמשך.

לפני הפעילויות המתוכננות נשלח לכם עדכון עם לו"ז ופרטים חשובים. 

מאחל לכולנו שבוע טוב וחודש אדר שמח עם הרבה אור ובריאות טובה ואיתנה ושנזכה לחגוג את ימי אדר ופורים בשמחה אמתית מתוך דיבוק חברים.

בברכה

הרב רועי צור

רכז חטיבת הביניים

(קרא עוד...) מצגת/pdf

07/10/2021 עדכון לקראת חודש חשוון תשפ"ב

בס"ד  ר"ח חשוון תשפ"ב

  7/10/2021

 

הורים יקרים שלום רב,

חזרנו ללמידה לאחר חג הסוכות והתלמידים מתרגלים לימי למידה מלאים ברצף של שבוע שלם ללא הפסקות של חגים. אנו מבינים שיש לכל אחד את הצורך בזמן ההסתגלות למסגרת של החטיבה אך יחד עם זאת אנו דורשים מהבנים להתייחס ברצינות ובבגרות לשעורים השונים ולכללים בחטיבה, לקחת אחריות ולהיכנס למסלול של עמל, השקעה והתקדמות.

לפני יום כיפור נפגשנו בפארק התלמודי בקצרין לבוקר מרומם של אמירת סליחות, סיפורים, שיחות ושירה משותפת שעזרו לנו לפתוח את הלב לקראת היום הקדוש.

בין יום כיפור לסוכות קיימנו יום למידה מרחוק ובין השיעורים והמטלות פגשנו בזום את הרב שמואל אליהו בשיחה על מצוות השמחה לקראת חג הסוכות. הייתה שותפות ערה ומרשימה של תלמידים רבים מהחטיבה.

אתמול חגגנו את ר"ח חשוון בריקודים בחטיבה בליווי של "בעל המנגן" הרב גולן אליסף שהרקיד אותנו בשמחה לכבוד ראש חודש.

ביום חמישי הקרוב ( ח' חשוון) יתקיים מבחן בגמרא. על פי תוצאות המבחן התלמידים מכל הכתות יחולקו לקבוצות לימוד בגמרא משותפות לכל החטיבה. המחנכים יעדכנו אתכם על הסוגיות שנלמדו לקראת המבחן, עזרו לבנכם להתכונן למבחן כראוי. השנה נלמד את מסכת בבא מציעא. לאחר החלוקה לקבוצות נעדכן בעניין רכישת גמרות מרוכזת.

אנו מבקשים ממי שעדיין חסר לבנם ספרי לימוד או ציוד אחר לצורך הלמידה, להשלים בשבוע הקרוב את רכישת כל ספרי הלימוד שבנם צריך בכל המקצועות כדי לאפשר למידה רציפה ורצינית לאורך השנה. חוסר בספרי לימוד פוגע מאוד באפשרות ללמוד כראוי ולבצע את המשימות הניתנות בכתה.

השבוע התחלנו לקיים את שעת החוגים ביום שלישי. לכל שכבה יש שעה אחת שבה התלמידים משתתפים בחוג על פי בחירתם מתוך מספר חוגים שהצענו לבחירה. בשבועות הקרובים נתחיל גם את החוגים של יום חמישי בערב. נעדכן אתכם על כך בהמשך.

ביום שני הקרוב ישתתפו הבנים של החטיבה במבצע "הקש בדלת" ויעברו בשעות אחר הצהריים בבתי משפחות בישובים כדי לאסוף תרומות לאגודה למלחמה בסרטן. הבנים קיבלו היום הסבר על המבצע ועל תפקידם ויקבלו מאתנו את פנקסי הקבלות.

רשמו לפניכם - בעוד שבועיים וחצי נצא בעז"ה לטיול שנתי. הטיול יתקיים בימים שני-רביעי, י"ט – כ"א חשוון, 25-27/10 . נטייל באזור מדבר יהודה ונישן בחוף קליה. פרטים על הטיול ואישור הורים ליציאה לטיול ישלחו אליכם בהמשך.

מצורף קישור ללוח השנתי של החטיבה. בלוח זה ניתן לראות את לוח המבחנים של כל הכתות וכן את הפעילויות החברתיות המתוכננות. הלוח מתעדכן מעת לעת וניתן להיכנס אליו בכל זמן כדי לדעת מה מתוכנן בתקופה הקרובה מבחינה לימודית ופעילות חברתית.

לוח שנתי חטיבה

 

חורף טוב לכולם

  שבת שלום

     הרב  רועי צור

רכז חטיבת הביניים

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

accessibility