02/10/2019 עדכון תקופתי - תשרי

לכל ההורים היקרים שלום רב ושנה טובה ומתוקה.

סיימנו את החודש הראשון בשנת הלימודים, וברוך ה' השנה נפתחה בצורה טובה ורגועה. הספקנו ליהנות מטיול פתיחת לב במג'רסה, סיור סליחות מדהים בפקיעין, וערב לימוד והתעוררות חשוב שעסק בפלאפונים שכלל שיחה עם גלעד האן. ערב הלימוד היה חשוב מאוד וכפי שהדגשנו בערב זהו היתה יריית פתיחה לשיח בניכם ההורים והילדים על הנושא, ושוב ישר כוח גדול לכל מי שהגיע, ותודה רבה לכל מי שהודה לנו או שיתף לאחר הערב, זה מחזק אותנו מאוד להרגיש שהדברים שאנחנו עושים אכן נוגעים ומשמעותיים, או הערות בדברים שצריכים שיפור.

כפי שציינו בפעם הקודמת מבחני ההקבצות השונים נעשו והתלמידים חולקו בהתאם לרמתם, מחר יחלו גם ההקבצות השונות בגמרא. אנחנו מקפידים לומר לתלמידים שהכי חשוב שכל תלמיד יהיה במקום המותאם לו ביותר ושם הוא יעשה את מירב המאמצים, אין חשיבות לגובה ההקבצה אלא לימוד מותאם וכמובן משמח.. 

בשבוע שעבר התחילו החוגים השונים בימי שלישי, כפי שפורסם, ולאחר החגים יחלו חוגי אחרי צהרים בימי חמישי, ישר כוח גדול למלכה חן ולרב גדי על ניהול החוגים.

בשבוע שעבר התחלנו גם בפרויקט המיוחד השנה- "משמעותיים בחטיבה"- שנותן אחריות לכל תלמיד בכיתה ח', תפקידים שונים בבית המדרש, ניקיונות, חדר אוכל ועוד פרויקט שמוביל הרב ברק, המחשבה מאחורי הפרויקט היא לגרום לתלמידים להרגיש יותר שייכות לחטיבה, ולפתח בהם אחריות. בהצלחה גדולה לכולם!

מבט קדימה:

 • היום, צום גדליה, מסיימים מוקדם, התלמידים יחזרו בשעה 13:00 הביתה.
 • ביום שני הבא תתקיים שיחה של ראש הישיבה, הרב חיים איזנטל כהכנה ליום כיפור.
 • חופשת החגים מתחילה מיום שלישי ערב יוה"כ ועד יום שלישי כג תשרי. חזרה ללימודים ביום רביעי כ"ד בתשרי (23/10), לא יתקיימו לימודים בין יום כיפור לסוכות
 • ביום ראשון כ"ח בתשרי (27/10) יתקיימו חיסונים לכיתות ח' (נשלח מידע על כך לפני שבוע) נא להביא בהקדם פנקסי חיסונים מצולמים.
 • הטיול השנתי שלנו יתקיים אי"ה בימים שני עד רביעי בתאריכים: כ' – כ"ב חשוון (18-20/11) נא רשמו לפניכם.

תזכורות חשובות:

 • אנחנו מזכירים שאין להביא פלאפונים לישיבה בשום אופן, גם לא סגורים בתיק, אם יש צורך בפלאפון לתיאומים עבור נסיעות- נא לתאם עם המחנך/כת לפני כן.
 • נא להקפיד לשלוח את הילדים עם כיפה ועם מכנסיים ארוכים, לא נאפשר כניסה של הילדים לשיעורים בלי זה.
 • תספורות- אני מזכיר שוב שהתקבלה החלטה לפיה התלמידים יסתפרו בצורה אחידה ללא דירוג בשיער, אנחנו מודעים לקושי של חלק מהילדים ושמחים לדבר איתם בעניין, אך אחרי הכל לא נוכל לאפשר לילדים להיכנס לישיבה עם תספורות לא מותאמות, אנא עזרו לנו בכך.
 • אני מזכיר לכל מי שטרם סידר את התשלומים לישיבה לעשות זאת בהקדם.

 

בעזרת ה' תהיה לנו שנה טובה ומבורכת וכמאמר הפיוט:

" תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה"

כתיבה וחתימה טובה לנו ולכל בית ישראל

הרב עמית נעמן

מנהל חטיבת הביניים

(קרא עוד...) מצגת/pdf

01/09/2019 להורי התלמידים בחטיבת הביניים - אגרת לפתיחת שנת הלימודים

בס"ד א' אלול ה'תשע"ט

1 בספטמבר 2019

להורי התלמידים בחטיבת הביניים שלום רב,

ברוך ה' התחלנו את השנה בשמחה גדולה בהתכנסות יחד בבית המדרש לשיחת פתיחה והיכרות ולאחר מכן התפזרו התלמידים לכיתות לשיחות עם המחנכים השונים. לאחר ארוחת צהרים, התפללנו מנחה והתלמידים נסעו הביתה בשעה 14:00.  

לו"ז לזמן הקרוב:

מחר, יום שני ב' אלול (2/9) - נסיים את יום הלימודים בשעה 14:00, בשאר השבוע נסיים כרגיל בשעה 16:00. החוגים של ימי שלישי וחמישי יתחילו, אי"ה, עוד כשבועיים, הודעות על כך תשלחנה בנפרד.

הסעות:

אנא דאגו שילדכם מגיע עם כרטיס רב קו מוטען, שעות ההסעות וההטענה מפורסמות בשישי בגולן, אנחנו כמובן נשתדל לעזור בכל מה שניתן.

תשלומים:

ב"ה רוב ההורים סידרו את התשלומים כנדרש, אנחנו מבקשים מכל ההורים שטרם עשו זאת לסדר זאת בימים הקרובים. גם מי שמעוניין להגיש בקשה לעליית נוער צריך להסדיר את התשלומים ואם הוא יענה בחיוב על ידי עליית הנוער יזוכה בהתאם.

הצהרות בריאות:

ישר כוח לכל מי שחתם על הצהרות הבריאות, מי שעדיין לא חתם, אנחנו מבקשים לעשות זאת בהקדם האפשרי, לא ניתן להשתתף בשום פעילות חברתית ללא חתימת הורים ותשלום הביטוח הבסיסי לילדים.

טופס הצהרת בריאות נמצא באתר הישיבה / מנהלה.

מבחנים קרובים:

תלמידי כיתות ז' נבחנו בשנה שעברה במתמטיקה ואנגלית וחולקו להקבצות, תלמידים שעדיין לא נבחנו יבחנו היום, אי"ה, בכדי לכוון אותם למקום המתאים. בזמן הקרוב יתקיימו גם בחינות וחלוקה להקבצות במדעים, וכן מבדק "עמית" (לא על שמי...) בשפה וחלוקה להקבצות.

בגמרא הכיתות לומדות כל הכיתה יחד, ובקרוב יתקיימו מבחני הקבצות על מנת לחלק להקבצות השונות, המבחנים משובצים כבר בלוח המבחנים.

פעילויות קרובות מתוכננות:

 • ביום חמישי הקרוב, ה' אלול (5/9) נצא, אי"ה, לטיול גיבוש בגולן ופתיחת לבבות, חזרה משוערת באזור 13:00.  יש לשלוח אישור יציאה לבנכם במייל. יש לציין במייל את שם מחנך הכתה של בנכם. (פרטים מצ"ב למטה).
 • ביום שלישי, י"ז אלול (17/9) - בחירות כלליות (בע"ה אחרונות לתקופה זו).
 • ערב הורים וילדים – לימוד בענין סמרטפונים ושיחה עם גלעד האן יתקיים, אי"ה, ביום שני כ"ג אלול (23/9) – אנא שריינו את התאריך! 
 • סיור סליחות לפקיעין- יתקיים אי"ה, ביום חמישי כ"ו אלול (26/9). פרטים ובקשה לאישור הורים ישלחו בהמשך.

תזכורות חשובות:

 • נא לדאוג שבינכם מגיע עם מכנסיים ארוכים וכיפה בכל בוקר.
 • נא לדאוג שבניכם משאיר את מכשיר הפלאפון בבית.
 • נא לדאוג שבינכם יגיע בשעה 07:00 לפתיחת היום.

נשמח לעזור בכל שאלה ובקשה, ולעשות את המרב על מנת שבנכם יצליח בחטיבה, ילך ויחזור בשמחה כל יום ויתקדם בכל המישורים.

שנת לימודים טובה ומתוקה מבית חטיבת הביניים חספין.

 הרב עמית נעמן

מנהל חטיבת הביניים

אישור טיול

בע"ה ביום חמישי הקרוב ה' אלולו (5/9), נצא לטיול פתיחת שנה בגולן, על מנת לפתוח את הלב לקראת השנה החדשה ולהתגבש יחד.

נצא מהישיבה לאחר השיעור הראשון. חזרה משוערת בשעה 13:00.

יש להביא לטיול:

 • כובע
 • נעלים
 • 3 ליטר מים
 • בגדי שחיה ומגבת

נא לאשר יציאה לטיול במייל חוזר ולציין את שם המחנך והכיתה.

אם ישנן בעיות רפואיות או מניעות אחרות אנא ציינו זאת.

 

(קרא עוד...) מצגת/pdf

accessibility