איגרת ראש הישיבה

הורים יקרים

הישיבה חוותה שני אירועים גדולים ומשמעותיים ואנו מבקשים לשתף אתכם בהם וברשמים מהם.

יום ירושלים

בליל יום ירושלים התכנסנו כלל הישיבה בבית הכנסת העתיק בקצרין, לערב חגיגי.

פתחנו את הערב בשיחה מפי עודד פורת (בוגר הישיבה ומנהל מרכז הסיורים וההדרכה במדרשת הגולן) על כיבוש רמת הגולן.

מלחמת ששת הימים התקבעה בתודעה שלנו כיום "שחרור ירושלים", וההכרזה "הר הבית בידינו" מהדהדת בלבבנו מאז, אך אנו כישיבה הממוקמת בגולן זוכרים שגם חבל הארץ שלנו שוחרר וחזר לידיים ישראליות באותה המלחמה.

לאחר השיחה התפללנו תפילה חגיגית בבית הכנסת העתיק, סעדנו את ליבנו, ועברנו לערב שיחה משירי ירושלים (את הערב ליווה בנגינה ושירה דובי בוכניק).

היה מקסים.

בבוקרו של יום, לאחר תפילה בהלל והודאה לרבש"ע על הניסים והנפלאות עלינו לאוטובוסים לעבר ירושלים.

התחלקנו לפי שכבות וסיירנו בעיר עם מדריכים מקצועיים, להעמיק את ההכרות והקישור שלנו לירושלים

לקראת 17:00 התאספנו בגן העצמאות ליציאה ל"ריקודגלים" המסורתי. צריך להיות שם כדי להרגיש את העוצמות של הישיבה. תלמידי השמינית מובילים ואחריהם כל הישיבה בשירה ובריקוד.

כפי שכולם יודעים הפתיעה אותנו אזעקה באמצע השירה והריקודים, ואנו נכנסנו למקום מוגן. לאחר כמה דקות המשכנו בריקודים, תוך כדי שהמשטרה מכוונת אותנו למקומות בהם היא אישרה להסתובב.

עלי לציין את "הרוח" של התלמידים. למרות כל השינויים והביטולים, ולמרות שלא הצלחנו להגיע "לקארדו" המסורתי, ולמרות שהיו אזעקות באמצע התלמידים המשיכו בשירה וברקודים עד סיום הערב.

בסיומו של יום זה חזרנו לישיבה.

* לחצו לצפיה בתמונות יום ירושלים

* לחצו לסרטון - יום ירושלים

חנוכת בית המדרש והכנסת ספר תורה  

בתחילת השנה סיימנו להרחיב ולשפץ את בית המדרש. התוכנית המקורית הייתה לחנוך את בית המדרש כבר בעשרת ימי תשובה, אך מחמת מגיפת הקורונה הדברים לא יצאו לפועל אז.

תוך כדי השנה, סמוך לתחילתה, קיבלנו ספר תורה בתרומתם האדיבה של משפחת יסלזון לבית המדרש, וגם ארוע חשוב זה לא זכה ליחס הראוי.

בכל השנה למדנו והתפללנו בקפסולות, כשכל פעם נמצאים בישיבה רק חלק ממנה כמתבקש עפ"י ההוראות. ביום העצמאות הורדו המחיצות ואנו התפללנו לראשונה כל הישיבה ביחד, בתפילה מרגשת ושמחה.

חשבנו מתי נכון לציין ולחנוך את בית המדרש ואת תרומת ספר התורה, ובחרנו בראש חודש סיון, כחלק מההכנה שעשו עם ישראל קבלת התורה, אנו גם בישיבה ציינו בשמחה יום זה.

זכינו והראשון לציון הרב שלמה עמאר נענה להזמנתנו והגיע לביקור בישיבה ביום רביעי בבוקר. פתחנו את היום במפגש עם הרב והוא שוחח איתנו על הדרך להתכונן ללימוד תורה. היה מפגש מרגש ומעצים עם אחד מגדולי ישראל.

אחר הצהריים הישיבה לבשה חג. בית המדרש קושט לכבוד האירוע והתלמידים הגיעו לבית ראש הישיבה לתהלוכה של ספר התורה. השירה הריקודים היו עוצמתיים, וכך הגענו בשירה עד בית המדרש. אחרי הרקדה יפה נכנסנו לטקס חנוכת הבית. כיבדו אותנו בדברים הרב יגאל אריאל, ראש הישיבה הראשון ויו"ר עמותת רוח הגולן כיום, הרב אהרן איזנטל –רב הישוב חספין, ראש הישיבה –הרב חיים, ונציג התלמידים –מתן נהיר, תלמיד השמינית.

במהלך הטקס הענקנו שי לגבי חמו על המאמצים הרבים לפיתוח בית המדרש, ולמשפחת יסלזון על תרומת ספר התורה לישיבה.

לאחר הטקס עברנו לסעודה חגיגית בחדר האוכל. שם נציג כיתה יא, עמיחי כהן אמר דברי תורה וטסיים את פרק שני בבא מציעא (המסכת אותה אנו לומדים השנה בישיבה). היה יום מרגש ומרומם.

* לחצו לצפיה בתמונות חנוכת בית מדרש והכנסת ספר תורה

* לחצו לצפיה בסרטון חנוכת בית מדרש 1

* לחצו לצפיה בסרטון חנוכת בית מדרש 2

הרבה עמלו כדי שנצליח להגיע למעמד זה, ונודה לצוות החינוך חברתי, הרב אלי טישלר, יאיר גרשוני, אורי ידוב, דותן זכריה, אמהות הבית וכל מי שתרם את חלקו להרמת יום מכובד זה.

נסיים בברכה שנזכה לפתח ולהעמיק את לימוד התורה שלנו בישיבה, ובית המדרש הנאה יתמלא בקולות הלימוד של תלמידינו האהובים.

בברכת ימים טובים לעם ישראל.

הרב חיים איזנטל – ראש הישיבה

accessibility