אגרת להורים ולתלמידים - קורונה

בס"ד יום ראשון יט אדר תש"ף                                                                     15/03/20 

 

תלמידים והורים יקרים

העולם נמצא בשעה מיוחדת, שעה שהיא מבחן עבור העולם, מדינת ישראל ואנו כמובן בתוכה.

נפתח בתפילה לבורא עולם שישלח רפואה שלימה לכל חולי עם ישראל, וחולי העולם כולו.

עלינו להכיר טובה לכל האנשים במדינה שעושים לילות כימים כדי להתמודד עם הנגיף, אנשי בריאות, כלכלה, שירותים חיוניים ועוד, לא לקבל זאת כמובן מאליו, וכמובן להיות קשובים להוראות מצילות חיים שהם מוציאים ומעדכנים את הציבור בישראל.

בעת צרה ומבחן עלינו לעשות מאמץ, בשלושה תחומים שעולם עומד עליהם: תורה, תפילה וגמילות חסדים. כל אחד באופן אישי ואנחנו כישיבה. (תוכנית תפורט בהמשך)

בעת כזאת כולנו נקראים להיות אנשים גדולים יותר, סבלניים יותר, מאירי פנים לסביבה ורואים את האחר, שזה יכול להיות בן משפחה, שכן מהישוב או חבר לכיתה שצריך את עזרתנו במגוון דרכים שאנו יכולים לסייע בידו. "נגדיל ראש" ונראה מה אנו יכולים לעשות, בין למי שנמצא בבידוד ובין למי שנמצא במצב שהתחושות לא קלות עבורו.

אנו נשלח תוכניות וחומרי לימוד במגוון נושאים אך לפני הכל "הרוח", הרוח היא זאת שקובעת. היא קובעת האם אנו נהיה בעשייה וימנו יהיו מלאי משמעות או להפך יעברו בבטלה וחוסר מעש.

כצוות חינוכי אנו נשמור על קשר אתכם התלמידים, ואתם מזמנים ליצור גם קשר מצדכם עם המחנכים ואנשי הצוות בישיבה, אנו נשמח בכך.   

למידה: תלמידים רבים שואלים את עצמם האם התחיל החופש? ובכן, משרד החינוך הגדיר את הימים הללו כימי למידה מרחוק וכך אנו גם נוהגים. הדברים יפורטו בדבריו של אופיר בן אילוז בהמשך.

תורה: במסגרת הלמידה ישלחו משימות במגוון התחומים, ותורה וגמרא יהיו חלק מהם, מלבד זאת אנו נשלח הזמנה והצעה ללימוד יומי במגוון תחומים וקוראים לתלמידים ליטול בהם חלק, זה החלק שלנו בעשייה הרוחנית הכל כך חיונית בימים אלו.

שניים מקרא ואחד תרגום, פרק יומי, דף יומי ועוד ועוד. כל מי שנמצא בקביעות לימודית בישיבה אנו ממליצים בחום שימשיך אותה ואף יגביר את הקביעות.

אנו בימים בין אדר לניסן, מזמינים אתכם תלמידים לקבוע עיתים ללמוד, לקראת פסח, יש מגוון דרכים, שיעורים במרשתת, לימוד מספרים רלוונטיים וכדומה.

תפילה: אנשי הבריאות עושים את עבודתם, ואנו, אנשי אמונה צריכים לעשות את עבודתנו, ואין עבודה אלא תפילה, כמובן לפתוח את היום בתפילה תמידין כסדרן ומוזמנים לתוספת של בקשות בקשר למצב, תפילה על החולים והמצב בכללו שהוא דורש ומזמין לתפילות רבות.

לסיום אבקש שכל תלמיד שמרגיש שאנו, הישיבה יכולים להיות לו לעזר, שלא יהסס לפנות אלינו, מחנכים, יועצים ואפשר גם לפנות אלי.

בתפילה לבשורות טובות

הרב חיים איזנטל

ראש הישיבה

***

תוכנית הלמידה מרחוק בתקופה הקרובה

כאמור, אנו נערכים, כמו כלל מוסדות החינוך בארץ, לתקופה ארוכה של שהייה בבית וניהול הלמידה מרחוק, ע"פ הנחיות משרד החינוך. בשנה זו צוות המורים בישיבה תרגל לא מעט את נושא הלמידה העצמאית, ולמד כלי תקשוב שונים שתומכים בכך, ואף ביצענו "יום למידה מרחוק" מלא לפני כשבועיים, כך שאנו מרגישים שאנו מוכנים לאתגר זה וביכולתנו לנהל אותו בצורה יעילה, עד כמה שניתן במסגרת המגבלות.

בדיוק כפי שעשינו ביום הלמידה הקודם, גם הפעם ישלחו המורים אליכם התלמידים, דרך ה'קלסרום', משימות למידה שבועיות שיש לבצען עד יום חמישי בכל שבוע. המשימות יישלחו היום ומחר עד הצהרים, ותוכלו להתחיל לעבוד עליהן.  

אנו מודעים לכך שבמצב הנתון איננו יכולים לנהל למידה מלאה ולכן הנחינו את המורים לתת בכל שבוע משימה שבועית אחת, שאותה יש לבצע עד יום חמישי. כך יוכל כל תלמיד לקחת אחריות על הלמידה שלו, לנהל לעצמו את הזמן ולבחור מתי לעשות כל משימה. בשעה 18:00 ביום חמישי תינעל האפשרות לבצע את המשימה השבועית, המורה יבדוק אותה ויזין עבורה ציון ב'קלסרום' ובמשוב. גם המבחנים שתוכננו לתקופה זאת יתקיימו כסדרם בתור כ'מבחני כבוד', והמורים יהיו אתכם בקשר לגבי זה

כניסת התלמידים למערכת ה'קלסרום', שם נמצאות המשימות, היא כרגיל דרך המייל הארגוני של הישיבה בסיומת: (hityash.org@) ובעזרת הסיסמא שקיבלתם. מי שנתקל בקושי בנושא הסיסמאות נא לפנות במייל לאנשי הצוות הבאים:

תלמידי ט-י לפנות למלכה חןmalka416@gmail.com,

ותלמידי י"א-י"ב נא לפנות ליוסי יפהyoyafe@gmail.com.

המורים עצמם יהיו זמינים עבורכם לכל בעיה או שאלה בזמנים שהם יודיעו לכם עליהם.

הציונים של המשימות והמבחנים הללו ישוקללו בציונים של תעודת שליש ב' שתישלח להורים בעוד שבועיים וחצי דרך המייל.

תלמידים יקרים - אנו סומכים עליכם שתצליחו להתמודד בהצלחה עם נושא הלמידה מרחוק, ותנהלו שגרת יום טובה ומשמעותית.

הורים יקרים - אנא סייעו ביד בניכם במתן הכלים והאפשרות לקיים את הלמידה הזאת.

בברכת שבוע טוב ובריאות טובה

אופיר בן אילוז, מנהל התיכון

 

accessibility